Webinaria botaniczne

Polskie Towarzystwo Botaniczne, świętujące w 2022 roku – Roku Botaniki 100-lecie swojego powstania, we współpracy z Uniwersytetem Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na cykl 12 webinariów pt. Rok Botaniki – z botaniką przez cały rok!.

Celem webinariów jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej i zaprezentowanie najciekawszych zagadnień naukowych związanych z szeroko rozumianą botaniką. Prelekcje mają charakter popularnonaukowy, a tematyka wystąpień jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i nowego. Zabierzemy Państwa w najciekawsze przyrodniczo zakątki Ziemi. Przeniesiemy do wnętrza roślin. Pokażemy, jak komunikują się ze sobą komórki roślinne. Powiemy o tym, co rośliny usiłują nam przekazać i czy potrafimy je zrozumieć. Przedstawimy korzyści i zagrożenia płynące ze strony roślin oraz nadużycia człowieka względem otaczającego środowiska i ich następstwa.

Ogólnodostępne i bezpłatne spotkania on-line odbywają się raz w miesiącu, w ciągu całego 2022 roku. Będą one transmitowane „na żywo” na kanale YouTube Uniwersytetu Otwartego UW, gdzie sukcesywnie udostępniane będą również nagrania ze spotkań.

Poniżej przedstawiono program webinariów (transmisje na żywo zaczynają się o godz. 18.00). Nagrania ze spotkań, które już odbyły się, dostępne są po kliknięciu na tytuł wykładu.

Załączniki