2022 – II edycja

Tajemnice mózgu na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy na Tydzień Mózgu #MariaMyśli na UMCS!

 

Czy nasz mózg potrzebuje zegara?

Jak myśli Maria, a jak Piotr?

Jakie są molekularne podstawy depresji?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie już 14-20 marca 2022 w trakcie Tygodnia Mózgu #MariaMyśli na UMCS!

Już drugi raz Studenckie Koło Naukowe Neurobiologów, Studenckie Koło Naukowe Psychologii "Adesse" oraz Koło Kognitywistyki włączają się w obchody międzynarodowej akcji promującej wiedzę o naszym wspaniałym centrum dowodzenia – mózgu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w formie zdalnej. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach przygotowanych przez członków kół naukowych UMCS oraz wysłuchać wykładów znamienitych naukowców z kraju oraz zza granicy. W programie przewidziane są również konkursy z nagrodami przygotowane dla różnych grup wiekowych – ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych  pt. „Mózg to świetna maszyna, wielka neuronów kraina” oraz konkurs skierowany do szkół partnerskich UMCS pt. „Skąd się biorą myśli – wędrówka szlakami poznania”.  Inicjatywie towarzyszyć będzie także kampania psychoedukacyjna. 

Cykl wydarzeń skierowany jest do wszystkich zainteresowanych poznawaniem tajemnic funkcjonowania naszego układu nerwowego oraz wpływem nauki o mózgu na obszary życia codziennego.

Wstęp na wykłady jest wolny, natomiast na warsztaty obowiązują zapisy (https://ekursy.umcs.pl/course/view.php?id=552). Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

Inicjatywie patronuje JM Rektor UMCS prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

Harmonogram wydarzenia będzie dostępny na fanpage’u wydarzenia: https://www.facebook.com/tydzien.mozgu.umcs/