Bezpłatne oprogramowanie - Office 365 oraz Statistica

mgr inż. Rafał Sosiński

15.01.2021

Pracownicy oraz studenci Wydziału Biologii i Biotechnologii mogą bezpłatnie korzystać z poniższych programów i platform:

  1. Microsoft Office 365 (@office.umcs.pl) - oficjalna platforma do współpracy w "chmurze".
  2. Microsoft Office 365 (@live.umcs.edu.pl) - opcjonalna platforma z możliwością instalacji usług Office 365
  3. Tibco Statistica

Instalacja:

Ad 1. W celu skonfigurowania dostępu do platformy Office 365 (@office.umcs.pl) należy przejść pod ten adres i aktywować usługę. Logujemy się na tej stronie. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Ad 2. Aby skorzystać z usług platformy Office 365 dla edukacji (@live.umcs.edu.pl) należy wypełnić formularz. Jeżeli w ciągu kilku dni po wysłaniu formularza nie ma informacji zwrotnej, proszę o bezpośredni kontakt z Administratorem. Po uzyskaniu loginu i hasła należy zalogować się na tej stronie i zmienić hasło. W celu instalacji usług Office 365 dla edukacji należy wybrać przycisk, jak na poniższym obrazku.

 

Ad 3. Aby uzyskać dostęp do oprogramowania Statistica, należy wypełnić formularz, który znajduje się pod tym adresem (akceptowany jest wyłącznie adres e-mail w domenie @office.umcs.pl oraz @mail.umcs.pl). W odpowiedzi na formularz, wysłany zostanie link do pobrania programu, kluczy instalacyjnych oraz instrukcji instalacji/przedłużenia.