Bezpłatne oprogramowanie - Office 365 oraz Statistica

mgr inż. Rafał Sosiński

15.01.2021

Pracownicy oraz studenci Wydziału Biologii i Biotechnologii mogą bezpłatnie korzystać z poniższych programów i platform:

  1. StatSoft Statistica
  2. Microsoft Office 365 (@office.umcs.pl) - oficjalna platforma do współpracy w "chmurze".
  3. Microsoft Office 365 (@live.umcs.edu.pl) - opcjonalna platforma z możliwością instalacji usług Office 365

Instalacja:

Ad 1. Aby uzyskać dostęp do oprogramowania, należy przesłać administratorowi e-mail z zapytaniem o link (akceptowane są wyłącznie konta w domenie @poczta.umcs.lublin.pl, @mail.umcs.pl lub @office.umcs.pl). Należy również wypełnić formularz, który znajduje się pod tym adresem. W odpowiedzi na zapytanie, wysłany zostanie link do pobrania programu oraz kluczy instalacyjnych (akceptowane jest wyłącznie konto @office.umcs.pl).

Ad 2. W celu skonfigurowania dostępu do platformy Office 365 (@office.umcs.pl) należy przejść pod ten adres i aktywować usługę. Logujemy się na tej stronie. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Ad 3. Aby skorzystać z usług platformy Office 365 dla edukacji (@live.umcs.edu.pl) należy wypełnić formularz. Po uzyskaniu loginu i hasła należy zalogować się na tej stronie i zmienić hasło. W celu instalacji usług Office 365 dla edukacji należy wybrać przycisk, jak na poniższym obrazku.