Dzień Doktoranta na UMCS

Organizacje doktorantów UMCS serdecznie zapraszają na Dzień Doktoranta, który odbędzie się 31 maja o godzinie 9.00 w siedzibie Szkół Doktorskich przy ul. Weteranów 18.

Dzień Doktoranta ma na celu integrację środowiska doktoranckiego, a także promocję projektów badawczych realizowanych przez Doktorantów i Doktorantki z naszej Alma Mater. Uczestnicy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych m.in. ze stypendiami, wyjazdami zagranicznymi, doktoratem wdrożeniowym czy prowadzonymi projektami w Szkołach Doktorskich. W harmonogramie wydarzenia zaplanowany jest również panel dotyczący publikacji z perspektywy edytorów w czasopismach naukowych. Dzień Doktoranta zwieńczy Debata Oksfordzka.

Na wydarzenie zapraszamy także studentów, a w szczególności magistrantów, którzy chcieliby kontynuować swoją edukację w Szkołach Doktorskich UMCS. Przygotowana będzie specjalna strefa dla kandydatów, w której doktoranci z każdej ze Szkół odpowiedzą na nurtujące uczestników pytania oraz opowiedzą jak wygląda codzienność młodego badacza.

Harmonogram Dnia Doktoranta

 • 9:00 – 9:30 Oficjalne otwarcie wydarzenia
 • 9:30 – 11:00 Doktoranci o swojej pasji - wyzwania, sukcesy, projekty
 • 11:10 – 12:10 Naukowe espresso - krótko o doktora(n)tach
 • 12:20 – 13:20 Show me what you’ve got. Publikacje oczami edytora
 • 13:20 – 14:30 Przerwa obiadowa
 • 14:30 – 16:00 Debata Oksfordzka - Sztuczna Inteligencja jest użytecznym narzędziem badawczym w nauce

Dodatkowo: 9:30 – 12:00 Strefa rozmów dla kandydatów do Szkół Doktorskich UMCS.

Zapraszamy!

  Aktualności

  Autor
  Agata Dzyr
  Data dodania
  24 maja 2023