Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska nominowana do nagrody POP Science

Miło nam poinformować, że strona na Facebooku, prowadzona przez prof. dr hab. Agnieszkę Szuster-Ciesielską, z-cę dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS została nominowana do Nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2022 w kategorii strona internetowa lub blog. Zachęcamy do głosowania (oddanie głosu jest bezpłatne)!

Prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska na swojej stronie, którą obserwuje blisko 19 tys. osób, popularyzuje szeroko pojętą wiedzę z zakresu immunologii, wirusologii i wakcynologii. Naukowczyni komentuje bieżące wydarzenia, wyjaśnia i opisuje aktualną sytuację pandemiczną, przekazuje wiedzę ogólną, a także obnaża fake newsy i dezinformacje, propagowane m.in. przez środowiska antyszczepionkowe. Swoją działalność na forach społecznościowych rozpoczęła w trakcie pandemii, jednak już wcześniej aktywnie propagowała wiedzę w sposób tradycyjny, m.in. biorąc udział w spotkaniach i wygłaszając wykłady popularnonaukowe.

Nagroda POP Science w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2022 przyznawana jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich (wideoblog; strona internetowa lub blog; audycja radiowa lub podcast) oraz dwóch kategoriach regionalnych pod wspólną nazwą: myśl globalnie, działaj lokalnie – w ramach środowiska akademickiego oraz mieszkańców województwa śląskiego. Spośród nadesłanych do połowy września zgłoszeń jury wskazało łącznie 15 osób i inicjatyw - po trzech kandydatów z każdej z grup. O tym, kto zwycięży, zdecydują zarówno głosy internautów, jak i jury, z zachowaniem procentowej proporcji 50:50. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę 4 grudnia podczas Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2022.

Aby oddać głos, należy uzupełnić formularz dostępny na stronieNastępnie po otrzymaniu maila zwrotnego kliknąć w link z potwierdzeniem głosowania.

Nagroda POP Science to jedna z trzech nagród przyznawanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Oprócz tej honorującej popularyzatorki i popularyzatorów nauki wręczane są Śląska Nagroda Naukowa za osiągnięcia naukowe oraz nagrody w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Sam festiwal jest jednym z największych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce, a jego liderem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice odbędzie się w dniach 3-5 grudnia 2022 r.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i wsparcia naszej Kandydatki!

fot. FB Organizatora

    Aktualności

    Data dodania
    14 listopada 2022