Noc Biologów 2020

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS zorganizował IX edycję "Nocy Biologów" – liczne wykłady, warsztaty i ćwiczenia laboratoryjne, przybliżające wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Wydarzenie odbyło się w piątek – 10 stycznia w siedzibie Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS.

IX edycja "Nocy Biologów" została uroczyście zainaugurowana w "Galerii pod palmą" w holu budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii. W wydarzeniu wziął udział Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski oraz władze WBiB. Inicjatywie towarzyszyło otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Człowiek i przyroda”.

"Noc Biologów" to cała seria inicjatyw popularyzujących nauki biologiczne. Podczas wydarzenia pracownicy i studenci otworzyli dla gości drzwi Wydziału Biologii i Biotechnologii, aby zaprezentować wykłady, wystawy, zajęcia terenowe oraz 24 projekty o charakterze zajęć laboratoryjnych, warsztatów lub pokazów.
Tematyka zajęć tegorocznej "Nocy Biologów" była niezwykle szeroka: od skutków ocieplenia klimatu przez warsztat biologa terenowego po elektryczne rośliny czy nowotwory. Prowadzący zajęcia nauczyli gości, jak zrobić jogurt, zostać detektywem, rozszyfrować swoje zmysły czy wykonać naturalny lek. W programie znalazły się zarówno nowości, jak i pozycje, które od lat przyciągają tłumy chętnych – "Noc Biologów" zyskała sobie bowiem wierne grono sympatyków i entuzjastów zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców Lubelszczyzny. Tego dnia Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS odwiedza zwykle parę tysięcy osób, a sztab ludzi zaangażowanych w organizację imprezy liczy kilkaset osób (w tym ponad 200 studentów).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

fot. Bartosz Proll

Źródło: Biuro Prasowe UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    15 stycznia 2020