Lubelski Festiwal Nauki 2021 - konkursy

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 18–24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, serdecznie zapraszają do udziału w konkursach w ramach całego wydarzenia!


 III Konkurs - The greatest invention ever

„Greatest invention ever” to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej wynalazek lub odkrycie, które wywarły największy wpływ na dzieje świata i rozwój cywilizacji na przestrzeni wieków.

Które wynalazki i odkrycia zasługują na miano największych wynalazków i odkryć wszechczasów i dlaczego? Możesz wykonać zdjęcie swojej pracy, napisać wiersz lub opowiadanie, a nawet przygotować prezentację multimedialną!

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, których budżet wynosi aż 2000 zł (brutto)!

Konkurs posiada charakter międzynarodowy i skierowany jest do uczniów ze szkół podstawowych w kraju i za granicą.

Uwaga! Konkurs przedłużony do 11.07.2021 r.

Więcej informacji na stronie III Konkursu - The greates invention ever


 IV Konkurs - Good idea!

„Good idea!” to konkurs, którego celem jest stworzenie projektu innowacyjnego i kreatywnego wynalazku, który w najbardziej efektywny sposób ułatwiałby egzystencję wszystkich ludzi zamieszkujących Ziemię.

Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu wynalazku, który ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańców naszej planety, a następnie nagranie filmu, który to zaprezentuje. Maksymalna długość nagrania może wynosić 300 sekund. Konkursowe dzieło należy zamieść na portalu YouTube, a następnie przesłać link do nagranego materiału w formularzu zgłoszeniowym.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, których budżet wynosi aż 2500 zł (brutto)!

Konkurs posiada charakter międzynarodowy i skierowany jest do uczniów ze szkół ponadpodstawowych w kraju i za granicą.

Uwaga! Konkurs przedłużony do 18 lipca!

Więcej informacji na stronie IV Konkursu - Good idea!


V Konkurs - Let's enjoy my science

„Let’s enjoy my science” to konkurs, którego celem jest ukazanie, w jak najciekawszej dla widza formie i treści, specyfiki danej dziedziny nauki/sztuki oraz jej osiągnięć, aby w sposób kreatywny popularyzować na świecie poszczególne dyscypliny naukowe i artystyczne.

Zadaniem uczestników jest nagranie filmu przedstawiającego kierunek studiów, który wybrali i pokazanie, jak wygląda „nauka od środka” z ich perspektywy. Można to zrobić np. przez prezentację odkrycia archeologicznego, dzieła malarskiego, projektu architektonicznego, reportażu, a także wybranego eksperymentu, doświadczenia czy zjawiska. Maksymalna długość nagrania może wynosić 300 sekund. Konkursowe dzieło należy zamieść na portalu YouTube, a następnie przesłać link do nagranego materiału w formularzu zgłoszeniowym.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, których budżet wynosi aż 3000 zł (brutto)!

Konkurs posiada charakter międzynarodowy i skierowany jest do studentów w kraju i za granicą.

Zgłoszenia na konkurs trwają do 18.07.2021 r.

Więcej informacji na stronie V Konkursu - Let's enjoy my science


Lubelski Festiwal Nauki - strona internetowa

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    24 czerwca 2021