IV Konkurs - Good idea!

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 18-24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, serdecznie zapraszają do udziału w czwartym z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia! „Good idea!” to konkurs, którego celem jest stworzenie projektu innowacyjnego i kreatywnego wynalazku, który w najbardziej efektywny sposób ułatwiałby egzystencję wszystkich ludzi zamieszkujących Ziemię.

Konkurs ma za zadanie popularyzowanie badań naukowych, prac rozwojowych i osiągnięć naukowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej i rozwijanie zainteresowania nauką, ukazywanie w przystępny sposób przydatności wiedzy naukowej w codziennym życiu oraz zachęcenie do odkrywania i czerpania radości płynącej z nauki wśród młodzieży.

Niemalże każdy z nas boryka się z wyzwaniami dnia powszedniego. Co by się jednak stało, gdyby nagle ktoś wymyślił rozwiązanie dla niespodziewanych problemów? Co powiecie na łapacz myśli albo domowy recykling plastikowych butelek? Jak wyprać ubrania w podróży? Czy kubek z papieru może zastąpić ceramiczny? W jaki sposób doładować telefon, gdy padnie nam bateria i nie mamy powerbanka? 

Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu wynalazku, który ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańców naszej planety, a następnie nagranie filmu, który to zaprezentuje. Maksymalna długość nagrania może wynosić 300 sekund. Konkursowe dzieło należy zamieść na portalu YouTube, a następnie przesłać link do nagranego materiału w formularzu zgłoszeniowym.

Spośród zgłoszonych prac jury wybierze trzech zwycięzców konkursu. Komisja będzie kierowała się następującymi kryteriami: zgodnością wykonanej pracy z zadaniem konkursowym, pomysłowością i odkrywczym podejściem do tematu oraz oryginalną formą przedstawienia projektu wynalazku. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, których budżet wynosi aż 2500 zł (brutto)!

Konkurs posiada charakter międzynarodowy i skierowany jest do uczniów ze szkół ponadpodstawowych w kraju i za granicą.

Uwaga! Konkurs przedłużony do 12 września!

Nie czekaj! Stwórz wynalazek, który ułatwi życie na Ziemi!


Rozstrzygnięcie IV konkursu w ramach XVII LFN „Good idea!”


Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. 

IV konkurs Lubelskiego Festiwalu Nauki Good idea! - zgłoszenie konkursowe

Termin przesyłania zgłoszeń upłynął 31 sierpnia.