„Noc Biologów 2019” na UMCS (11.01)

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS oraz Ogród Botaniczny UMCS serdecznie zapraszają na kolejną edycję „Nocy Biologów 2019” – wykłady, warsztaty i ćwiczenia laboratoryjne, które przybliżą wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa.

„Noc Biologów” odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) w godz. 15:00-22:00. W planach:

Wydział Biologii i Biotechnologii:

Uroczyste otwarcie „Nocy Biologów 2019” odbędzie się 11 stycznia br. o godz. 15:00 w holu na parterze budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. Otwarcie imprezy połączone będzie z wernisażem wystawy fotograficznej pt. „Zdjęcie Miesiąca”.

Oferta tegorocznej „Nocy Biologów” na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest bardzo bogata - na zwiedzających czeka wiele wykładów, wystaw, zajęć laboratoryjnych, warsztatów i pokazów. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych doświadczeniach, samodzielnie wykonać preparat mikroskopowy, obejrzeć i policzyć niewidzialne mikroorganizmy, zapoznać się z tajnikami pracy biologa w terenie, a także wziąć udział w warsztatach fotograficzno-przyrodniczych.

Wiele z zaplanowanych zajęć umożliwi uczestnikom wstęp do laboratoriów i własnoręczne wykonywanie doświadczeń. Organizatorzy wydarzenia chcą udowodnić, że biologia jest ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych. Niesamowicie szybki rozwój nauk związanych ze zdrowiem i kondycją człowieka, z genetyką, biotechnologią zmusza do nieustannego uzupełniania wiedzy. Cząstkę tej wiedzy pragną przekazać organizatorzy podczas „Nocy Biologów”, a przy okazji wzbudzić chęć do jej ustawicznego pogłębiania.

To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają uczestników „Nocy Biologów 2019”. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, młodzież szkolną (w grupach zorganizowanych i indywidualnie), zarówno starszych jak i młodszych mieszkańców Lublina. Każdy z uczestników wydarzenia na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego.

Grafika: plakat promujący „Noc Biologów” (dostępny również w załączniku w formacie PDF).

Ogród Botaniczny:

Z kolei tegoroczna edycja „Nocy Biologów” w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się pod hasłem „Biologia dla Zdrowia”. 11 stycznia br. pracownicy Ogrodu przygotowali dla uczestników wiele ciekawych zajęć oraz warsztatów.

Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładach „Pożytki z roślin” oraz „Niezłe 'ziółka' z kolekcji roślin użytkowych, czyli charakterystyka, zastosowanie i ich wpływ na organizm człowieka”, odbyć podróż do świata sukulentów i roślin tropikalnych oraz wziąć udział w wieczornym spacerze po ogrodowej szklarni w blasku świec.

Będzie to także niesamowita okazja do poznania walorów leczniczych roślin zgromadzonych w kolekcjach Ogrodu, a najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu własnej „szklarni”.

Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym rozpoczną się o godzinie 16:00. Wszystkie atrakcje tego dnia są bezpłatne, a warunkiem udziału jest rejestracja i rezerwacja miejsca na stronie „Nocy Biologów”: Rejestracja i rezerwacja >>

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz program znajdują się na stronie: Noc Biologów 2019 >>


Informacji na temat „Nocy Biologów” na Wydziale BiB udziela: dr Joanna Strubińska
Szczegółowe informacje na temat atrakcji w Ogrodzie Botanicznym można uzyskać pod nr. tel.: (81) 743 49 00  lub (81) 743 49 45 w godzinach pracy Ogrodu.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    10 stycznia 2019