„3, 2, 1… STUDIA START!” - zaproszenie na wydarzenie

W dniu 12 października 2022 r. (środa) na Placu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dedykowane przede wszystkim studentom I roku, ale także studentom starszych roczników, którzy chcą zapoznać się z ofertą wybranych jednostek na Uniwersytecie, chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz dla tych wszystkich, którzy chcieliby przekazać młodszym kolegom niepotrzebne już im podręczniki i inne pomoce naukowe.

W godzinach 11.00-15.00 pod namiotami UMCS będzie można zapoznać się z działalnością wybranych Kół Naukowych UMCS, które zapraszają do współpracy oraz jednostek ogólnouniwersyteckich, które świadczą usługi na rzecz studentów, takie jak wsparcie psychologiczne, rozwój kompetencji miękkich czy wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Na stoisku Zarządu Uczelnianego Samorządu każdy chętny pozna zasady dołączenia do największej organizacji studenckiej, a na stoisku Centrum Promocji studenci będą mieli okazję zapisać się do projektu „Działam dla UMCS”, poprzez który studenci mogą nawiązać współpracę i wziąć czynny udział w targach edukacyjnych, sesjach zdjęciowych, drzwiach otwartych, kręceniu uniwersyteckich filmów promocyjnych i wielu innych aktywnościach na UMCS. Studenci I roku mogą wziąć udział w wycieczce po Kampusie, dzięki której odwiedzą najważniejsze miejsca na Uniwersytecie. Na stoisku Ogrodu Botanicznego UMCS będzie punkt wymiany roślin doniczkowych. Dzięki naszemu Partnerowi „Bazylii” dla wszystkich odwiedzających nasze stoiska będzie czekała gorąca herbata. Szczegółowy program w załączniku.

Jedną z największych i jednocześnie najważniejszych przestrzeni dla studentów będzie stoisko wymiany podręczników i innych materiałów edukacyjnych. Każdy student, który ma zbędne książki i inne materiały potrzebne do nauki, może dołączyć do stoiska i przekazać je młodszym rocznikom.

Organizowane wydarzenie jest pierwszym spotkaniem „na żywo” dla studentów w nowym roku akademickim. Serdecznie zapraszamy do udziału. Będzie to fantastyczna okazja do zapoznania się z możliwościami jakie daje nasza uczelnia oraz szansa na odbiór przypinki UMCS na stoisku Centrum Promocji.

Organizatorami Wydarzenia są Centrum Promocji UMCS oraz Zarząd Uczelnianego Samorządu Studenckiego. Patronat medialny objęli: Radio Centrum oraz TV UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    4 października 2022