Zbiory naukowe Wydziału Biologii i Biotechnologii - artykuł

Serdecznie zapraszamy do lektury opublikowanego w czasopiśmie "Kosmos: Zasoby danych przyrodniczych polskich instytucji naukowych – bogactwo, historia, znaczenie" artykułu pt. "Zbiory naukowe Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie", autorstwa prof. dr. hab. Wiesława Mułenko, prof. dr. hab. Bernarda Stańca oraz dr hab. Joanny Czarneckiej, prof. UMCS.

W artykule można zapoznać się z historią powstania oraz zasobami cennych naukowych kolekcji botaniczno-mykologicznych i entomologicznych zgromadzonych na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Najstarsze z nich pochodzą z połowy XIX wieku. Dodatkowo przedstawiono wkład niektórych autorów w tworzenie zbiorów i ich powiększanie, a także możliwości wykorzystania tych kolekcji w nauce.

Artykuł dostępny pod linkiem.

Zachęcamy również do odwiedzin strony Eko-Instytut, gdzie można znaleźć zdjęcia oraz informacje dotyczące wszystkich kolekcji i zbiorów naukowych znajdujących się w Instytucie Nauk Biologicznych oraz na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS.

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    7 października 2021