Wyróżnienie dla naukowców Wydziału BiB

Wyróżnienie dla zespołu prof. dr hab. Janusza Szczodraka

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 14 stycznia 2014 roku, podczas uroczystej gali w Centrum Kultury w Lublinie, wręczono prestiżowy tytuł „Bene Meritus Terrae Lublinensi” osobom, które zyskały zaszczytne miano „Zasłużeni dla Ziemi Lubelskiej”. Wyróżnienie przyznano w trzech dziedzinach: nauki, kultury i biznesu. Listę zwycięzców wskazała kapituła złożona z przedstawicieli wiodących mediów lubelskich.

W kategorii „nauka” tytuł otrzymał zespół naukowców z Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS (dr hab. Małgorzata Pleszczyńska, dr hab. Adrian Wiater i prof. dr hab. Janusz Szczodrak). Zespół jest laureatem trzeciej edycji Nagrody Naukowej "Marii Curie" za "opracowanie przemysłowej technologii produkcji mutanazy - unikatowego enzymu skutecznego w walce z próchnicą zębów”.

Tytuł Bene Meritus Terrae Lublinensi to ukłon wobec codziennej pracy nagrodzonych, która przyczynia się do rozwijania i promowania naszego regionu. Konkurs organizowany jest od dziewięciu lat. Zawsze towarzyszy mu limitowana edycja kalendarza, który ma promować Lubelszczyznę w Polsce i na świecie. Kalendarze trafią do wybranych osób, m.in. prezydenta i premiera oraz właścicieli firm.

Gratulacje!

fot. Tomasz Rytych / Agencja Gazeta

    Aktualności

    Data dodania
    15 stycznia 2014