Studiuj Biologię na WBiB!

Jesteś zafascynowany światem przyrody ożywionej? Chcesz poznawać tajniki biologii i zdobywać umiejętności praktyczne niezbędne w warsztacie biologa? Zapraszamy na studia na kierunku biologia, na których oferujemy szeroki wachlarz specjalności, dostosowany do zainteresowań i pasji każdego kandydata.

Biologia medyczna (do wyboru podczas rekrutacji). Jeżeli  wśród żywych organizmów najbardziej interesuje Cię człowiek i chcesz dowiedzieć się o organizmie człowieka i sposobie jego funkcjonowania jak najwięcej - będziesz miał taką szansę właśnie na biologii medycznej. Zajmiesz się głównie zagadnieniami z biologii człowieka: jego rozwojem, fizjologią i patofizjologią, biochemią żywienia oraz ewolucją i ekologią gatunku Homo sapiens. Na tej specjalności poznasz wybrane metody laboratoryjne stosowane w diagnostyce, podstawy farmakologii, ale też teoretyczne i praktyczne podstawy diagnostyki instrumentalnej czy fizykoterapii.

Bioanalityka (do wyboru podczas rekrutacji). Specjalność pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne przydatne w badawczej pracy naukowej i analitycznej. Poznasz procedury pozyskiwania materiału biologicznego z natury, hodowli oraz upraw laboratoryjnych. W teorii i praktyce dowiesz się, jak prawidłowo przygotować próbki do analiz biochemicznych i instrumentalnych. Nauczysz się metod statystycznych i opracowania badań, które są niezbędne do pracy badawczej i analitycznej. Poznasz praktyczne aspekty metod badań bioanalitycznych oraz możliwości ich stosowania.

Biochemia (wybierana po drugim roku studiów). Specjalność dla tych, którzy dobrze czują się także w tematach chemicznych. Zdobędziesz tu specjalistyczną wiedzę z zakresu biokatalizy i jej praktycznego zastosowania. Udoskonalisz swoją znajomość biochemicznych technik laboratoryjnych: analitycznych i instrumentalnych. Dowiesz się, jak przeprowadzić proste procesy biotechnologiczne, poznasz aktualne kierunki badań biochemicznych oraz ich wykorzystanie w praktyce.

Biologia eksperymentalna (wybierana po drugim roku studiów). Specjalność dla tych, którzy lubią odkrywać i eksperymentować. Pogłębisz tu wiedzę biologiczną o strukturach subkomórkowych, komórkowych i tkankowych. Przyjrzysz się dokładniej etapom rozwoju zwierząt, człowieka i roślin oraz przyczynom ich chorób. Rozwiniesz specjalistyczne umiejętności laboratoryjne zarówno w zakresie przygotowania, jak i analizy wyników badań z wykorzystaniem technik mikroskopowych i histologicznych.

Mikrobiologia (wybierana po drugim roku studiów). Na tej specjalności zagłębisz się w biologię molekularną i mikrobiologię, poznasz nowe techniki laboratoryjne. Poszerzysz wiedzę mikrobiologiczną o wybrane grupy chorobotwórczych pierwotniaków i grzybów, ich strukturę i biologię, zwłaszcza w kontekście diagnostyki i terapii chorób, jakie wywołują. 

Zarejestruj się na: rekrutacja.umcs.pl

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    28 czerwca 2021