Projekt Frog Talk

Z radością informujemy, że Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS objął patronatem honorowym projekt Frog Talk.

Frog Talk to projekt społeczny realizowany na platformie Zwolnieni z Teorii działający pod wsparciem i patronatem V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Celem projektu jest wprowadzenie na teren Śródmieścia Lublina więcej zieleni w postaci różnorodnych krzewów, drzewek, czy kwiatów, aby upiększyć miasto i sprawić, że atmosfera w centrum będzie miała bardziej przytulny charakter. Inicjatywa ma na celu również uświadamianie osób w różnej grupie wiekowej o wpływie zieleni na ich życie oraz zdrowie, podkreślenie roli zieleni w zabudowaniach miejskich, a także promowanie kultury zieleni w mieście (m.in. zakładania ogrodów na balkonach, oraz uprawy roślin na parapetach).

Działania, jakie przeprowadzą organizatorzy w ramach projektu to m. in.:

 • organizacja interesujących prelekcji na temat ekologii, wpływie roślin na człowieka i ogólnie pojętej natury,
 • przeprowadzenie akcji w mediach społecznościowych, zachęcającej do częstego kontaktu z roślinami,
 • przeprowadzenie lekcji dla uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie na temat korzyści jakie wnosi do ich życia zieleń,
 • stworzenie ogrodu, przyjaznego dla każdego i łączącego pokolenia - miejsca odpoczynku przy bliskim kontakcie z naturą,
 • zwiększenie ilości roślin przy ulicy Lipowej w okolicy V Liceum Ogólnokształcącego, aby poprawić jakość pracy i nauki w tej placówce oświaty.

W celu realizacji założeń, w dniach 22-28 marca przeprowadzona zostanie akcja zbiórki roślin, sadzonek zaszczepek, nasion i starych doniczek. Więcej szczegółów na temat akcji pod linkiem.
Zapraszamy także do śledzenia strony projektu Frog Talk.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa i wsparcia inicjatywy!

  Aktualności

  Autor
  Iwona Nogieć
  Data dodania
  22 marca 2021