Program Wspierania Inicjatyw Akademickich

Program Wspierania Inicjatyw Akademickich jest inicjatywą Urzędu Miasta Lublin. Celem Programu jest kreowanie wizerunku Lublina, jako miasta przyjaznego środowisku akademickiego oraz naukowemu, a także promocja osiągnięć wybitnych studentów oraz doktorantów, jak również wspieranie ich w realizacji akademickich inicjatyw kulturalnych i naukowych.

Program Wspierania Inicjatyw Akademickich

Masz pomysł, jak wpłynąć na rozwój akademickości miasta, jednak brakuje Ci środków na jego realizację? Weź udział w pilotażowej edycji Konkursu Program Wspierania Inicjatyw Akademickich i pokaż nam, jak ważna jest realizacja Twojego pomysłu!

Uprzejmie informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków w miejskim Konkursie Program Wspierania Inicjatyw Akademickich – edycja pilotażowa.

Konkurs skierowany jest do podmiotów realizujących szeroko rozumiane inicjatywy na rzecz rozwoju akademickości Lublina, w tym m.in. do uczelni, wydziałów, instytutów, kół naukowych, fundacji, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych.

W ramach Konkursu przewidziane jest wsparcie promocyjne, rzeczowe oraz finansowe w przedziale od 1 tys. do 50 tys. zł brutto na wydarzenia/inicjatywy, które odbędą się od 1 września do 10 grudnia 2021 r.

Nabór wniosków do Konkursu potrwa do 30 czerwca 2021 r.

W skład inicjatyw akademickich, odbywających się na terenie Lublina, które mogą otrzymać wsparcie w ramach Konkursu, zaliczyć można:

 • organizację konferencji o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, regionalnym/lokalnym;
 • organizację konkursów naukowych;
 • realizację studenckich i doktoranckich projektów badawczych i naukowych;
 • organizację festiwali naukowych;
 • organizację koncertów, recitali, przedstawień teatralnych i występów tanecznych;
 • organizację przeglądów, festiwali, turniejów naukowych, wystaw, plenerów i konkursów artystycznych;
 • organizację tematycznego oprowadzania po Lublinie dla nowo przybyłych do Lublina studentów i naukowców w języku angielskim i polskim;
 • organizację kursów języka polskiego dla zagranicznych studentów, pracowników uczelni i absolwentów lubelskich uczelni;
 • organizację imprez integrujących studentów uczelni ze społecznością lokalną.

Projekt przewiduje organizację dwóch edycji Konkursu w ciągu każdego roku, rozpoczynając od jednej pilotażowej edycji w 2021 r. Dokumenty aplikacyjne do Konkursu na akademickie inicjatywy naukowe lub kulturalne:

 • przypadające w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia należy złożyć w terminie do końca października roku poprzedzającego;
 • przypadające w okresie od 1 września do 10 grudnia danego roku należy złożyć w terminie do końca czerwca roku bieżącego.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie!

Więcej informacji w regulaminie Konkursu oraz na stronie www.student.lublin.eu.

  Aktualności

  Autor
  Iwona Nogieć
  Data dodania
  25 marca 2021