Program Rusz się po zdrowie z CKF

Godzinami siedzicie przed komputerem, nie macie czasu, sprzętu, ani przestrzeni do ćwiczeń? Program „Rusz się po zdrowie z CKF” jest właśnie dla Was! To nowy cykl, realizowany wspólnie przez TV UMCS oraz Centrum Kultury Fizycznej UMCS.

Chcemy przekonać Was, że o zdrowie można zadbać w każdych warunkach! Skupimy się przede wszystkich na ćwiczeniach, które usprawnią Wasz kręgosłup. Co tydzień wykwalifikowane instruktorki z CKF UMCS specjalnie dla Was przygotowują piętnastominutowe treningi, dzięki którym godziny spędzone przed ekranem nie będą już takie bolesne.

Treningi pojawiają się w każdą sobotę o godz. 12:00 na kanale YouTube oraz profilu TV UMCS na Facebooku.

Do ćwiczeń zapraszają:

Justyna Gieroba
Katarzyna Szafranek - Całka
Agata Tęcza – Hodun
Aleksandra Kołodziejczyk.

Pierwszy odcinek „Rusz się po zdrowie z CKF” - zajęcia z mobilizacji kręgosłupa. Mają na celu odnowienie naturalnych zakresów ruchu i uruchomienie zastanych tkanek. Ćwiczenia są proste w wykonaniu, dlatego są bezpieczne dla większości ćwiczących. Przekonaj się, że już 15 minut ćwiczeń dziennie pozwoli Ci poczuć ulgę. Poniższy trening najlepiej wykonać dwukrotnie, zaczynając raz od jednej, raz od drugiej strony.

Drugi odcinek „Rusz się po zdrowie z CKF” - ćwiczenia na rozluźnienie mięśni szyi i karku. Są to miejsca, w których odczuwamy napięcie związane ze stresem. Każdy z nas, szczególnie po męczącym dniu, na pewno miał ten problem. Prezentowane ćwiczenia pozwolą nam się rozluźnić, pozbyć bólu i pomogą w profilaktyce innych dolegliwości. Przekonaj się, że wystarczy jedynie 15 minut dziennie, by poczuć ulgę.

Trzeci odcinek „Rusz się po zdrowie z CKF” - stabilizacja tułowia, czyli prawidłowa postawa ciała. Popracujemy nad mięśniami głębokimi, które są za to odpowiedzialne. Czemu to jest tak ważne? Ponieważ mięśnie głębokie są powiązane ze stabilizacją centralną, która pozwala na szybkie i bezproblemowe określenie aktualnego położenia konkretnej części ciała, bez konieczności wykorzystywania innych narządów zmysłów.

Czwarty odcinek „Rusz się po zdrowie z CKF” - ćwiczenia, które wzmocnią, rozciągną i rozluźnią mięśnie w odcinku lędźwiowym. Pamiętaj, że regularne wykonywanie tych ćwiczeń pomoże Ci zmniejszyć dolegliwości bólowe, a nawet im zapobiec.

Fot. K. Piróg, J. Jeżak, grafika: J. Mróz

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    26 marca 2021