Noc Biologów 2014

Noc Biologów to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, w którego organizacji brało udział 26 ośrodków naukowych z całej Polski.

W dniu 10 stycznia 2014 roku na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS odbyła się trzecia edycja Lubelskiej Nocy Biologów. Uroczyste otwarcie Nocy Biologów 2014 miało miejsce w obecności Jego Magnificencji Rektora UMCS prof. dr hab. Stanisława Michałowskiego oraz Dziekana Wydziału prof. dr hab. Kazimierza Trębacza. Głównym koordynatorem wydarzenia był Prodziekan ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą dr hab. Adam Choma.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem miłośników nauk biologicznych. Blisko 1000 osób, w tym całe rodziny, młodzież szkolna, starsi i młodsi mieszkańcy Lublina oraz okolic, miało okazję bliżej przyjrzeć się tajemnicom świata przyrody. Wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić laboratoria, zapoznać się z tematyką badawczą realizowaną przez naukowców naszego Wydziału, wysłuchać ciekawych wykładów oraz uczestniczyć w pokazach i zajęciach laboratoryjnych. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli samodzielnie wykonać doświadczenia, w gronie ludzi zajmujących się na co dzień biologią, które dowiodły, że nauka ta jest interesująca nie tylko dla osób wtajemniczonych.

Inauguracja Nocy Biologów 2014 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS została połączona z wernisażem wystawy zdjęć laureatów konkursu fotograficznego pt. „Oblicza przyrody”, zorganizowanego przez Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej. Spośród 120 nadesłanych prac 32 zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Autorzy najlepszych zdjęć odebrali z rąk JM Rektora UMCS nagrody oraz wyróżnienia.

Galeria zdjęć konkursowych:


    Aktualności

    Data dodania
    16 stycznia 2014