Innowacyjny program: wszystkie kolory Biotechnologii!

Osoby zainteresowane zagłębianiem tajników nauk biologicznych w aspekcie ulepszania świata przyrody i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla potrzeb medycyny, przemysłu, produkcji żywności i ochrony środowiska zachęcamy do aplikowania na kierunek biotechnologia.

Innowacyjny program na kierunku biotechnologia, którego realizację rozpoczynamy w roku akademickim 2021/2022, powstał w oparciu o gruntowną analizę potrzeb pracodawców, studentów i absolwentów.

Położyliśmy duży nacisk na aspekt aplikacyjny poparty solidną dawką wiedzy niezbędnej w warsztacie biotechnologa. Zgodnie z najnowszymi trendami dydaktycznymi program kształcenia oparty jest o moduły tematyczne, które wprowadzają studentów w zagadnienia biotechnologii łącząc teorię z praktyką. Na pierwszym stopniu studiów studenci zdobywają kompleksową wiedzę dotyczącą budowy, funkcji i modelowania biomolekuł, budowy i funkcjonowania organizmów, molekularnych aspektów chorób człowieka, wykorzystania inżynierii genetycznej w różnych aspektach życia człowieka. Mimo braku podziału na specjalności, duża liczba zajęć wybieralnych umożliwia konstruowanie indywidualnych ścieżek kształcenia, dostosowanych do zainteresowań oraz planów naszych studentów. Bloki zajęć wybieralnych dają możliwość poznania zastosowań biotechnologii w gospodarce: w przemyśle, medycynie, rolnictwie i ochronie środowiska.

Na podstawie wiedzy zdobytej na pierwszym stopniu studenci podejmują świadomy wybór specjalności na II stopniu studiów: biotechnologii medyczna lub ogólnej – ta druga skupiająca się na zagadnieniach związanych z mikrobiologią i biotechnologią w przemyśle, ochronie roślin i środowiska.

Nasz atut to zajęcia praktyczne w nowocześnie wyposażonych laboratoriach dydaktycznych, które stanowią ponad 50% zajęć przewidzianych w programie. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną, której kompetencje dydaktyczne są zbieżne z prowadzonymi badaniami naukowymi. Stawiamy na nauczanie w małych grupach, indywidualny kontakt student-wykładowca, a nasi studenci mogą być włączani w badania naukowe pracowników Wydziału.

Zarejestruj się na: rekrutacja.umcs.pl

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    5 lipca 2021