III Green Week w Lublinie już wkrótce!

Już po raz trzeci Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jest koordynatorem i pomysłodawcą EU Green Week w Lublinie pod hasłem „Spacer żywiołów: woda, ziemia powietrze”. Europejski Zielony Tydzień to coroczna okazja do debaty i refleksji na temat szeroko pojętej europejskiej polityki ochrony środowiska. Tegoroczna edycja skupia się na Europejskim Zielonym Ładzie – unijnej strategii zrównoważonego i transformacyjnego wzrostu na rzecz zasobooszczędnej i neutralnej dla klimatu Europy do 2050 roku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to “EU Green Deal – make it real!”.

Tegoroczna edycja Green Week organizowana jest przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie we współpracy z Województwem Lubelskim z siedzibą w Lublinie, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, lubelskiego Centrum Spotkania KulturKatolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, Ogrodem Botanicznym i Uniwersytetem Dziecięcym UMCS.

Wydarzenie organizuje zespół koordynowany przez dr hab. Anetę Ptaszyńską, prof. UMCS (Instytut Nauk Biologicznych UMCS), który tworzą: mgr Marcin Sudziński (opiekun Miejskiej Pasieki Artystycznej Centrum Spotkania Kultur), dr inż. Jan Kamiński (Katedra Kształtowania i Projektowania Krajobrazu KUL) oraz przedstawiciele Rady Młodych Naukowców UMCS: dr Agnieszka Gabryś (Instytut Pedagogiki), dr Beata Jarosz (Instytut Filologii Polskiej), dr Piotr Mączyński (Instytut Archeologii) i dr Magdalena Suchora (Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku).

Zapraszamy do zapoznania się z programem!

Program - Green Week 2022

Zapisy startują już dziś i potrwają do 26 maja.

Rejestracja - Green Week 2022

 

    Aktualności

    Autor
    Agata Dzyr
    Data dodania
    24 maja 2022