Dni Autyzmu - warsztaty 20-28.04

Akademickie Centrum Wsparcia wraz z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego UMCS, Studenckim Kołem Naukowym Psychologii "Adesse" oraz Naukowym Kołem Logopedów i Audiologów UMCS serdecznie zapraszają studentów UMCS na cykl warsztatów i spotkań podczas "Dni Autyzmu".
 
Od 20 do 28 kwietnia łączymy się z osobami ze Spektrum Autyzmu. Będziemy szerzyć wiedzę na temat spektrum, dbać o profilaktykę i rozwijać nasze umiejętności w kontakcie z osobami ze spektrum.
 
Co nas czeka?
Warsztaty i prelekcje studentów psychologii oraz logopedii, podczas których zaprezentujemy neurobiologię autyzmu, opowiemy o autyzmie jako o spektrum, przedstawimy najnowsze badania odnośnie spektrum, wyjaśnimy jak postrzegają świat osoby w spektrum, skupimy się na relacjach interpersonalnych w spektrum oraz nauczymy się technik relaksacyjnych przydatnych w pracy z dziećmi w spektrum. Ponadto w programie wydarzenia przewidujemy mini-diagnozę logopedyczną, warsztaty z arteterapii oraz spotkanie z opiekunem wspomagającym uczniów w spektrum, która opowie o różnicach między osobą neurotypową i osobą w spektrum autyzmu.

Co więcej, pojawimy się na wydziałach: Filologicznym, Filozofii i Socjologii oraz Ekonomicznym razem ze stoiskiem szerzącym wiedzę na temat spektrum autyzmu oraz z konkursem wiedzy o spektrum.
Czekajcie na nas!

Data wydarzenia: od 20 kwietnia do 28 kwietnia

Miejsce warsztatów: Dom Studencki Babilon ul. Idziego Radziszewskiego 17

Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularze! Liczba miejsc jest ograniczona!

    Aktualności

    Autor
    Agata Dzyr
    Data dodania
    20 kwietnia 2023