Budżet Obywatelski 2017 czas, start!

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2017, KU AZS UMCS Lublin zgłosił trzy własne projekty skierowane do studentów i pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Lublina. Odbędzie się ono w dniach od 1 do 10 października. Po tym terminie wszystkie głosy zostaną podliczone, a projekty z największą ich liczbą doczekają się realizacji.

Projekty zaproponowane przez KU AZS UMCS Lublin to:

Wirtualny Uniwersytet dla każdego (nr identyfikacyjny projektu D-19)

Projekt ma na celu prowadzenie działań edukacyjno-wychowawczych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zakłada też uruchomienie internetowej platformy, na której gromadzone będą materiały wykładowców i praktyków wszelkich dziedzin.

Na platformie znajdą się nagrane materiały video. Dostęp do materiałów będzie darmowy. Będą to  zajęcia z użyciem najnowocześniejszych technologii, często przeprowadzane w laboratoriach. Ponadto przewiduje się m.in. powołanie „grupy mobilnej”, która będzie wizytować szkoły, co uatrakcyjni lekcje i zachęci młodzież do studiowania na lubelskich uczelniach. Celem projektu jest promocja działań edukacyjno - wychowawczych, począwszy od ludzi młodych, a skończywszy na seniorach.

Sport dla każdego (nr identyfikacyjny projektu M-75)

Projekt ma na celu stworzenie nowych możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu w Lublinie. Zakłada udostępnienie darmowej siłowni i klubu fitness, całoroczną organizację darmowych zajęć sportowych, m.in. Ligi Paintballowej czy amatorskich rozgrywek koszykarskich. Ponadto w ramach projektu przewiduje się m.in. zakup sprzętu sportowego, który będzie służył mieszkańcom Lublina. Jednym słowem projekt ten zakłada całoroczną animację życia sportowego w Lublinie.

Aktywność dla każdego (nr identyfikacyjny projektu M-77)

Projekt ma umożliwić aktywne spędzanie  wolnego czasu w Lublinie. Oprócz tego także organizację darmowych imprez sportowych np. „JUWENALIA NA SPORTOWO”, które będą połączone z tradycyjnymi obchodami dni studenckich. Ponadto w przeciągu całego roku do Lublina mieliby przyjeżdżać sportowcy związani z Lubelszczyzną (ale nie tylko), którzy osiągnęli sukces w kraju i na świecie np. Michał Szyba, Monika Brzostek, Kinga Kołosińska czy Konrad Czerniak. Podczas otwartych spotkań sportowcy będą starali się zaszczepić w mieszkańcach Lublina miłość do sportu. Projekt zakłada także uruchomienie nowych, modnych sekcji sportowych jak np. Bubble Futbol czy Jump and Fit. Ponadto w ramach projektu przewiduje się m.in. zakup sprzętu sportowego, który będzie służył mieszkańcom Lublina.

Gdzie i jak głosować?

Zachęcamy całą społeczność akademicką, studentów i pracowników do głosowania na projekty zaproponowane przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
 W dniach od 3 do 7 października na Wydziałach naszej uczelni pojawią się stanowiska, przy których każdy będzie mógł oddać swój głos. Aby oddać ważny głos należy podać następujące dane: imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania (w przypadku osób spoza Lublina wymagany jest adres stancji lub akademika, gdzie aktualnie zamieszkują) oraz numer telefonu. Zachęcamy do aktywnego udziału w głosowaniu na projekty do Budżetu Obywatelskiego 2017!

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    29 września 2016