Zaproszenie – prof. Wojciech Rżysko oraz lic. Łukasz Baran w programie „Login: Nauka”

Zapraszamy do obejrzenia programu telewizyjnego o nauce i naukowcach pn. „Login: Nauka” z udziałem dr hab. Wojciecha Rżysko, prof. uczelni oraz jego doktoranta lic. Łukasza Barana. Program ten będzie emitowany 29 marca 2022 r. o godz. 20.00 (powtórka 30 marca 2022 r. o godzinie 17:00) na antenie TVP3 Lublin.

Dr hab. Wojciech Rżysko, prof. UMCS jest pracownikiem Katedry Chemii Teoretycznej Instytutu Nauk Chemicznych, Wydziału Chemii UMCS w Lublinie zaś lic. Łukasz Baran jest doktorantem 4 roku Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie.

W najbliższym odcinku programu „Login: Nauka” pod redakcją Joanny Sosnowskiej „Login: Nauka” prof. Wojciech Rżysko oraz lic. Łukasz Baran opowiedzą o tematyce realizowanych projektów i planach badawczych.

W programie „będzie można poznać specyfikę projektu pt.: „Rozbudowa klastra obliczeniowego”, na który w listopadzie ubiegłego roku prof. Wojciech Rżysko uzyskał finansowanie o wartości 400 000 zł. Tematyka projektu jest bezpośrednio związana z symulacjami komputerowymi, które mogą być stosowane w nowoczesnym projektowaniu materiałów, w nanotechnologii i sterowaniu złożonymi procesami fizykochemicznymi. Lic. Łukasz Baran przybliży zaś tematykę grantu Preludium 20 pt. „Samoorganizacja nanocząstek "łaciatych" w układach o ograniczonej geometrii”, którego jest laureatem.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu „Login: Nauka” w dniu 29 marca 2022 r. o godz. 20.00 (powtórka 30 marca 2022 r. o godzinie 17:00) w telewizji TVP3 Lublin lub w Internecie na platformie online TVP Stream . Po emisji w telewizji odcinki będą dostępne na stronie internetowej TVP: https://lublin.tvp.pl/10058981/login-nauka.

 

    Aktualności

    Data dodania
    21 marca 2022