Noblista prof. Robert Huber z wizytą w Instytucie Nauk Chemicznych UMCS

Miło nam poinformować, że w dniu 20 września 2021 r. Instytut Nauk Chemicznych UMCS miał zaszczyt gościć prof. Roberta Hubera, niemieckiego biochemika
i laureata
Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z 1988 roku.

Profesor Robert Huber otrzymał Nagrodę Nobla wspólnie wraz z Johannem Deisenhoferem i Hartmutem Michelem za wyznaczenie trójwymiarowej struktury centrum reakcji fotosyntezy u bakterii.

Spotkanie noblisty z Dyrektor Instytutu Nauk Chemicznych
– prof. dr hab. Małgorzatą Grabarczyk i z przedstawicielami naukowymi INCh UMCS, miało miejsce na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie i zostało zorganizowane w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, trwającego w dniach 18-24 września pod hasłem: „Nauka bez granic. Enjoy science!”.

Profesor Huber zapoznał się ze strukturą INCh i prowadzonymi w instytucie badaniami naukowymi, a także zwiedził Laboratorium Analityczne i Pracownię Technologii Światłowodów. Zaciekawiony zorganizowanymi przez Wydział Chemii pokazami chemicznymi, prof. Roberta Huber wstąpił w trakcie ich trwania do Auli A
im. prof. Jarosława Ościka w Collegium Chemicum, gdzie zachęcił spotkaną młodzież szkolną do rozwijania swoich pasji i ciągłego poszerzania wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć upamiętniających wizytę prof. Roberta Hubera
na naszym wydziale.

fot. ze zbioru Instytutu Nauk Chemicznych i Wydziału Chemii UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    24 września 2021