Fotonika Twoją drogą do sukcesu. Jak zaplanować ścieżkę kariery w obszarze nowych technologii? - wydarzenie edukacyjne

Wydział Chemii UMCS zachęca studentów zainteresowanych technologiami fotonicznymi i światłowodowymi do udziału w spotkaniu online o charakterze edukacyjnym pt.: „Fotonika Twoją drogą do sukcesu. Jak zaplanować ścieżkę kariery w obszarze nowych technologii?”, które odbędzie się 23 kwietnia 2021 roku w godz. 9.40-11.30.

Organizatorem wydarzenia, skierowanego do uczniów klas o profilu nauk ścisłych lub technicznich, jak i studentów planujących pracę zawodową w dziedzinie fotoniki, jest Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów. Wydarzenie „Fotonika Twoją drogą do sukcesu. Jak zaplanować ścieżkę kariery w obszarze nowych technologii?” zostało objęte patronatem przez Klaster Fotoniki i Światłowodów.

W trakcie spotkania, o fotonicznych technologiach przyszłości opowiedzą wiodący polscy innowatorzy i przedsiębiorcy.

• prof. dr hab. inż. Artur Podhorodecki, Prezes Zarządu QNA Technology
  • dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski, Prezes Zarządu InPhoTech

Ofertę edukacyjną oraz rady dla uczniów zaprezentują przedstawiciele uczelni wyższych, zajmujący się w swoich badaniach rozwojem fotoniki:

• dr hab. Paweł Mergo, prof. UMCS
    – Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

• dr hab. inż. Patryk Urban, prof. ZUT
    – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

• dr inż. Alicja Anuszkiewicz - Uniwersytet Warszawski

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową agendą wydarzenia:

Celem spotkania jest poszerzenie horyzontów młodych ludzi, którzy stoją przed ważnymi decyzjami oraz zainteresowanie uczniów zaawansowanymi technologiami fotonicznymi.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 9.40-11.30 w aplikacji Zoom.

Spotkanie jest bezpłatne, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja udziału.

Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy wejść w link: https://cutt.ly/XvRXoeu
i zarejestrować się online.

Partnerzy wydarzenia : BRIN, InPhoTech, PCFS Technology, QNA Technology, Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie,
Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie.

Szkoły Partnerskie : KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie, Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, Technikum Łączności im. Janusza Groszkowskiego w Warszawie, Jezuickie Centrum Edukacji w Nowym Sączu, Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublinie, II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie, Zespół Szkół im. Księcia Sanguszki w Lubartowie.

Organizator spotkania: Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów
Patron spotkania: Klaster Fotoniki i Światłowodów