Zaproszenie na Lubelskie Wirtualne Dni Nauki i Wirtualne Drzwi Otwarte - Nauka nie musi być nudna

Instytut Nauk Chemicznych i Wydział Chemii UMCS serdecznie zapraszają
do udziału w Lubelskich Wirtualnych Dniach Nauki w dniach 22-24 września 2020.

Inauguracja wydarzenia rozpocznie się online już 22 września br. o godzinie 9:00. na portalu Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji . Kolejne dni święta lubelskiej nauki, organizowanego przez lubelskie publiczne uczelnie wyższe we współpracy
z Urzędem Miasta Lublin, będą również transmitowane online.

Podczas wydarzenia, w dniach 22-23.09.2020 r. zostaną zaprezentowane
polsko- i anglojęzyczne projekty z zakresu szeroko rozumianej nauki, nowych technologii, sztuki i kultury.
Wśród tematów poruszanych w pierwszym bloku znajdą się m.in.: pogoda kosmiczna, bioróżnorodność w otoczeniu człowieka, zjawisko szumu informacyjnego oraz kwestie zdrowia psychicznego. Natomiast w części poświęconej sztuce i kulturze ukazane zostaną dotychczasowe osiągnięcia artystyczne,
w tym skróty koncertów oraz spektakli.

Poznaj szczegółowy program atrakcji Lubelskich Wirtualnych Dni Nauki

Podczas Lubelskich Wirtualnych Dni Nauki dnia 24.09.2020 odbędą się
także Wirtualne Drzwi Otwarte.
W ich trakcie zaprezentowane zostaną moduły:
Nauka nie musi być nudna, The vibes, Success stories, Kampusy studenckie
oraz materiały informacyjne o akademickim Lublinie.

Oglądając panel Nauka nie musi być nudna, będzie można wirtualnie odwiedzić
i przyjrzeć się pracy chemików w Laboratorium Analizy Termicznej i Laboratorium Badań Równowagi i Kinetyki Adsorbcji, które znajdują się w Collegium Chemicum Wydziału Chemii UMCS. Transmisja od godziny 8:00 na stronie www.lui.lublin.eu

Prowadzący panel Nauka nie musi być nudna udowodnią, że wiedzę można czerpać
nie tylko z książek. Nauki ścisłe to poza wykładami i teorią, także specjalistyczne zajęcia praktyczne w nowoczesnych przestrzeniach.


Wirtualne Drzwi Otwarte skierowane w szczególności do kandydatów na studia. Tego dnia UMCS, KUL, UP, UM, PL oraz Urząd Miasta Lublin pokażą jak przyszłościowe kierunki prowadzone są na uczelniach, w jakich interesujących badaniach biorą udział studenci, a także co żacy mogą robić poza nauką. Za pośrednictwem Internetu dostępne będą wirtualne spotkania - livechaty z przedstawicielami każdej z uczelni. Uczestnicy będą mogli również wysłuchać success stories - prezentujących historię sukcesów naukowych i zawodowych absolwentów.

Przedstawiciele UMCS opowiedzą o ofercie kształcenia - jakie kierunki najczęściej wybierają nasi kandydaci i który z nich okazał się rekrutacyjnym hitem.

Celem Lubelskich Wirtualnych Dni Nauki jest upowszechnianie oraz popularyzacja nauki i badań naukowych w społeczeństwie. Jest to możliwe dzięki wzajemnej współpracy uczelnianych ośrodków badawczych oraz wsparciu lokalnego samorządu. Projekt skierowany jest do odbiorców krajowych i zagranicznych bez względu na wiek. Wziąć w nim udział mogą zarówno uczniowie najmłodszych klas, studenci, nauczyciele, jak i przedsiębiorcy, czy osoby starsze.

Z myślą o osobach posiadających wielką wyobraźnię, został zorganizowany Konkurs „Akademicki Lublin 2050”. Uczestnicy zaprezentują studenckie życie Lublina za 30 lat. 
Oceniane będą: kreatywność, estetyka wykonania i oryginalne przedstawienie tematu. Sponsorem atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz partnerem konkursu jest Santander Universidades.

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Lubelski Węgiel „BOGDANKA” Spółka Akcyjna oraz Santander Universidades.

Więcej informacji na stronie  https://lui.lublin.eu/portal/

    Aktualności

    Data dodania
    16 września 2020