Wydział Chemii UMCS na XIX Lubelskim Festiwalu Nauki

Zapraszamy do udziału w projektach przygotowanych przez Wydział Chemii UMCS – jego nauczycieli akademickich i studentów w ramach XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki. Koordynatorem wydarzeń zorganizowanych w ramach festiwalu na Wydziale Chemii jest dr Agnieszka Marcewicz-Kuba.

Lubelski Festiwal Nauki jest największą cykliczną imprezą popularnonaukową na Lubelszczyźnie i w regionach ościennych, a ze względu na ilość uczestników znajduje się w pierwszej trójce największych festiwali naukowych w Polsce. Głównym celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie, promowanie oraz popularyzowanie nauki i badań naukowych w społeczeństwie. W 2022 roku Festiwal został laureatem w kategorii „Zespół” w prestiżowym konkursie Popularyzator Nauki, który organizowany jest od 2005 roku przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. XIX LFN odbędzie się w terminie 18-24.09.2023 roku pod hasłem „Nauka dla przyszłości”. Funkcję głównego organizatora Festiwalu objął Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

W ramach tegorocznej edycji wydarzenia, pracownicy badawczo-dydaktyczni, badawczy, dydaktyczni, administracyjni, techniczni i techniczno-inżynieryjni, studenci studiów I i II stopnia, studiów jednolitych, doktoranckich, podyplomowych, a także studenckie koła naukowe oraz organizacje studenckie, działające na naszej Uczelni, przygotowali 370 projektów popularnonaukowych ze wszystkich dziedzin nauki/sztuki.

Lista projektów UMCS

Polecamy nasze projekty popularnonaukowe, zapraszamy do rezerwacji:

Lista projektów Wydziału Chemii

Serdecznie zapraszamy Wszystkich do uczestnictwa w projektach zgłoszonych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pozostałe lubelskie uczelnie publiczne, Miasto Lublin i współorganizatorów, a także do udziału w Lubelskim Pikniku Naukowym, który odbędzie się w sobotę, 23 września, w godz. 10.00–16.00 na Targach Lublin, ul. Dworcowa 11.

Projekty UMCS w ramach Lubelskiego Pikniku Naukowym – wstęp wolny bez rezerwacji online

Wszystkie dane o rezerwacjach uczestnictwa w projektach są aktualizowane na bieżąco.
Informacje o zwolnionych rezerwacjach udziału w poszczególnych projektach można uzyskać na stronie internetowej festiwalu:

Zwolnione rezerwacje

Więcej informacji:UMCS na XIX Lubelskim Festiwalu Nauki

Strona internetowa XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki

źr.: Strona główna UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    11 września 2023