Spotkanie z Wydziałem Chemii UMCS na wydarzeniu: Studiuj w Lublinie, Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Szeroki wybór kierunków, rozbudowana baza naukowo-dydaktyczna, współpraca z biznesem i rozwój najnowszych technologii… to zaledwie kilka spośród wielu unikatowych cech stanowiących znak rozpoznawczy największej uczelni Wschodniej Polski. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z sukcesami łączy naukę, dydaktykę, sport i kulturę akademicką. A to wszystko na 12 lubelskich wydziałach, około 90 kierunkach studiów oraz 300 specjalnościach.

Dołączając do społeczności naszego Wydziału Chemii UMCS, staniesz się jednym
z 16 tysięcy studentów naszego uniwersytetu, z czego blisko 1600 pochodzi z zagranicy. UMCS to nie tylko możliwość zdobycia bezcennej wiedzy – to także okazja do wszechstronnego rozwoju językowego, kulturalnego, artystycznego czy fizycznego. Każdego dnia będziesz mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania w różnorodnych kołach czy stowarzyszeniach – możesz wybierać z puli około 130 organizacji!

21 marca br. w godz. 10–14 na placu Litewskim w Lublinie odbędzie się wydarzenie „Studiuj w Lublinie – Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023”. Tego dnia spotkaj się z nami w plenerze i przekonaj, jak bogatą ofertę posiada największa w tej części Polski uczelnia! To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania wartościowych relacji, a także uzyskania szeregu przydatnych informacji o nowoczesnej edukacji.

Społeczność studentów Wydziału Chemii UMCS będą reprezentować m. in.:

 • godz. 10.00 - 12.00 -  Studenckie Koło Naukowe Chemików "Bioaktywni"
  - pokaz przygotowania mydełek naturalnych
 • godz. 12.00 - 14.00 -  Studenckie Koło Naukowe Chemików "Sherlock"
  - pokazy kryminalistyczne
 • godz. 10.00 - 12.00 - Studenckie Koło Naukowe Chemików "Alkahest"
  - prezentacja studentów działających w kole i ich zainteresowań naukowych
  m.in. technologii fotonicznych i światłowodowych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału Chemii UMCS na rok akademicki 2023/2024!

Oferta Wydziału Chemii UMCS na rok akademicki 2023/2024

Pod namiotami UMCS porozmawiasz z naszymi studentami i pracownikami Biura Promocji, Biura Rekrutacji oraz Biura Rozwoju Kompetencji (zarówno tych miękkich, jak i twardych), którzy odpowiedzą na wszelkie pytania, dotyczące poszczególnych kierunków oraz procesu rekrutacji. Znajdzie się tutaj odpowiednia przestrzeń do rozmowy z doradcą zawodowym oraz specjalistą zajmującym planowaniem i realizowaniem ścieżki edukacji i kariery. Wszechstronna wiedza i doświadczenie naszego eksperta z pewnością będzie dla Ciebie dużym wsparciem. Ponadto, studenci z różnych kierunków opowiedzą co ciekawego kryją mury ich Wydziałów. Będą oni reprezentować też liczne koła naukowe i organizacje studenckie. Przedstawią specjalnie przygotowane zagadnienia, konkursy czy pokazy.

Dodatkowo w tzw. Strefie Chilloutu przygotowaliśmy specjalne miejsce odpoczynku. To właśnie tam Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka zaprosi odwiedzających do studia telewizyjnego. Każdy będzie mógł sprawdzić się przed kamerą i poczuć, jak „gwiazda srebrnego ekranu”. Ponadto, wśród puf i leżaków znajdzie się przestrzeń do gier – planszowych, strategicznych czy łamigłówek. Członkowie kół naukowych zaproszą do udziału w konkursach, natomiast artyści do obejrzenia etiudy teatralnej bądź wysłuchania muzyków.

Tuż obok Akademicki Związek Sportowy poprowadzi zmagania sportowe. Sprawdzisz siłę swoich mięśni oraz wytrzymałość fizyczną. Na specjalnie przygotowanym trenażerze przetestujesz formę na nadchodzące wiosnę i lato.

A to tylko część z bogatej oferty przygotowanych przez UMCS na ten dzień atrakcji. Przyjdź i spędź z nami ten pierwszy Dzień Wiosny – gwarantujemy garść przydatnych informacji, masę atrakcji i wiele pamiątek oraz konkursowych nagród. Czekamy zarówno na tegorocznych, jak i przyszłych kandydatów na studia! Do zobaczenia!

źr. : Biuro Projektów Promocyjnych UMCS

Dołącz do wydarzenia!

Szczegółowy opis i atrakcje towarzyczące

  Aktualności

  Data dodania
  17 marca 2023