Poznaj Program TopMinds 2021 i naszego mentora

Zapraszamy studentów i doktorantów do wzięcia udziału w edycji TopMinds 2021, którego organizatorami są StowarzyszenieTop 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców, specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, umożliwiająca wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Oferta programu mentoringowego TopMinds 2021 skierowana jest do studentek i studentów ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują swoją karierę w obszarze nauki oraz do osób przygotowujących rozprawy doktorskie w polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych.

Zachęcamy do aplikowania osoby pełne pasji i ambicji, stawiające nie tylko na sukces w środowisku akademickim, ale także mające potrzebę nieustannego rozwoju osobistego. 

W imieniu Wydziału Chemii UMCS mamy przyjemność poinformować, że do zaszczytnego grona mentorów TopMinds 2021 został wybrany dr hab. Mariusz Barczak - absolwent naszego wydziału, a zarazem nauczyciel akademicki z Katedry Chemii Teoretycznej, Instytutu Nauk Chemicznych UMCS w Lublinie.

Dzięki doświadczeniu uzyskanemu podczas wielu staży i stypendiów, m.in. w Dublin City University, Universidad de Granada, Stanford University, NASA Ames Research Center, The City College of New York, dr hab. Mariusz Barczak będzie jednym z mentorów, inspirujących młodych naukowców - studentów i doktorantów, do planowania rozwoju swojej pracy w dziedzinie nauki i innowacji.

Rejestracja zgłoszeń trwa do dn. 8 listopada 2020 r. na stronie organizatora

Dlaczego warto się zgłosić?

Organizatorzy programu dostrzegają potencjał, jaki tkwi w mentoringu młodych naukowców, opartym na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu oraz transferze wiedzy i doświadczeń. Dlatego każdy z zakwalifikowanych uczestników do programu TopMinds ma wyjątkową szansę realizować się pod opieką jednego ze współpracujących mentorów - naukowców, ekspertek i ekspertów, reprezentujących różne dziedziny
nauki i kultury.

W ramach TopMinds 2021 na uczestników wydarzenia czekają również liczne warsztaty i szkolenia dotyczące rozwoju osobistego m.in.: Jak zarządzać swoim czasem? Jak mówić o nauce, by podbić serca słuchaczy? W jaki sposób skutecznie rozwiązywać konflikty?

Celem udziału w Programie TopMinds jest zdobycie wiedzy, wzmocnienie kluczowych kompetencji, poszerzenie sieci kontaktów oraz poznawanie dobrych praktyk pod życzliwym okiem wybitnych naukowych specjalistów.

Więcej informacji o programie, regulamin, formularz zgłoszeniowy i pełna lista mentorów dostępne są na stronie Programu TopMinds 2021.

źr.: TopMinds

    Aktualności

    Data dodania
    23 października 2020