Studenckie Koło Naukowe Finansistów UMCS

 

 

 

Studenckie Koło Naukowe Finansistów UMCS działające na Wydziale Ekonomicznym to grupa pasjonatów szeroko pojętych finansów.

 

Jesteśmy grupą studentów, którzy interesują się tematyką finansową. Jednak studiowanie nie ogranicza się do przyswajania wiedzy, którą trzeba opanować na zajęciach. To czas na rozwijanie swoich zainteresowań czy przekazywanie wiedzy innym studentom.  Nasze spotkania i wydarzenia umożliwiają poszerzanie wiedzy oraz doskonalenia umiejętności, jak i doświadczenia, które z pewnością przydadzą się w przyszłości. Jest to możliwe dzięki organizacji konferencji naukowych, spotkań z ludźmi biznesu, realizowaniu różnych projektów i wydarzeń naukowych oraz konkursów wiedzy biznesowej.

 

Współpraca oraz wsparcie ze strony innych organizacji studenckich, firm oraz kadry akademickiej pozwala na utworzenie szerokiej sieci kontaktów ze środowiska studenckiego oraz biznesu.

 

Nie samą nauką człowiek żyje - nasze koło to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą wspaniała atmosferę. Przyjdź i poznaj nowych znajomych i wybierz się z nami na różne wypady.

Naszym mottem jest: „Zainwestuj w Siebie”, więc i Ty przyjdź oraz zainwestuj w swoją przyszłość, wiedzę i znajomości już dziś!

Do cyklicznie organizowanych przez nas inicjatyw należą:

 •  Konkurs „Od licealisty do finansisty”:
  • projekt skierowany do uczniów szkół średnich,
  • podczas projektu przeprowadzono test wiedzy finansowej, a najlepsi uczestnicy zostali zaproszeni na finał konkursu, który odbył się na Wydziale Ekonomicznym UMCS,
  • celem projektu jest zainteresowanie uczniów szkół średnich tematyką finansową oraz promowanie Wydziału Ekonomicznego UMCS,
  • projekt realizowany przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim,

 

 • Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Finanse, bankowość i podatki w XXI wieku"
  • pobudza zainteresowanie studentów kierunków ekonomicznych tematyką długu w gospodarce oraz tym, w jaki sposób władze publiczne zarządzają długiem i czym się przy tym kierują,
  • w konferencji uczestniczą przedstawiciele z całego kraju,

 

 • Międzynarodowa Konferencja Naukowa “Aktualna problematyka współczesnego świata ekonomii, finansów i rachunkowości”

 

 

Siedziba Organizacji:
Wydział Ekonomiczny UMCS
Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5/10 (budynek Rektoratu)

Kontakt:
E-mail: sknf.umcs@gmail.com
sknf.we@poczta.umcs.lublin.pl
Facebook
Instagram

Opiekun:
dr hab. Anna Korzeniowska, prof. UMCS

Koło wpisane do Rejestru Organizacji pod numerem OU/040/2013