Wystawa zdjęć „Barwy Arktyki - Spitsbergen”

Arktyka w świadomości wielu osób jawi się jako kraina skuta lodem, schowana pod grubą warstwą białego śniegu, szara, mroczna i enigmatyczna. Rzeczywistość jest jednak inna, wręcz zaskakująca, mogąca wprowadzić w zdumienie, o czym będzie można się przekonać podczas wystawy zdjęć pt. „Barwy Arktyki – Spitsbergen”.

Na ekspozycję składa się 20 autorskich zdjęć, wykonanych przez wieloletniego uczestnika Wypraw Polarnych UMCS na wyspę Spitsbergen, pracownika Katedry Geomorfologii i Paleogeografii w Instytucie Nauk o Ziemi i Środowisku Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – dr. hab. Piotra Zagórskiego, prof. UMCS.

Głównym motywem wystawy jest ukazanie szerokiej palety zachwycających „Barw Arktyki”, związanych z panującą porą roku i operowaniem Słońca nad widnokręgiem. Na zdjęciach będzie można zobaczyć m.in. zapierającą dech w piersiach zorzę polarną, malownicze lodowce czy lokalną faunę i florę.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 25 listopada 2021 r. do 9 styczna 2022 r. w Centrum Spotkania Kultur (Aleja Kultur +1).

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 listopada o godz. 18.00.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!


Inicjatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku oraz Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    17 listopada 2021