"Epoka plastiku"

Dr Przemysław Mroczek 

   

"Miejska wyspa ciepła na przykładzie Lublina"

Prof. dr hab. Bogusław Kaszewski

   

"Jeśli myślisz, że coś jest niemożliwe... czyli warsztat spełniania marzeń"

Jeśli o czymś marzysz - możesz to zrobić. Jeśli chcesz coś zrobić, to nie ma ograniczeń - poza tymi, w które uwierzyłeś. Poznaj moją historię i dowiedz się, jak spełniać marzenia!

Andrzej Tomicki - nieszablonowy podróżnik, miłośnik sportu i adrenaliny. Przepłynął Polskę na starym pontonie, dotarł autostopem na Saharę (zimą), podróżował z plecakiem po Azji. Autor dwóch książek, youtuber, człowiek stawiający trudne pytania, odpowiedzi wciąż poszukujący.

   

"Indianie Q'ero - andyjski lud, który wsłuchuje się w puls natury"

Indianie Q'ero to jeden z najbardziej tajemniczych ludów zamieszkujących wysokie partie Andów. Z badań antropologicznych wynika, że są oni najbliżej spokrewnieni z dawnymi Inkami. Żyją w wielkiej izolacji, na wysokości powyżej 3500 metrów n.p.m., w wielkiej harmonii ze swoim środowiskiem naturalnym. Swą długowieczność osiągają m.in. dzięki bardzo niskokalorycznej diecie oraz sprowadzaniu na andyjskie wyżyny wielu roślin leczniczych (plantas medicinales), występujących w amazońskiej selwie.

Roman Warszewski - pisarz, dziennikarz i podróżnik, autor wielu książek, w tym kilku bestsellerów. Laureat prestiżowych nagród, niestrudzony globtroter, tropiciel zagadek przeszłości.

   

"Tajemnice poleskich bagien"

Cykl diaporam ukazujący niezwykły świat olsów, brzezin, borów i torfowisk Polesia Lubelskiego.

Rafał Siek - Rocznik 1975. Z wykształcenia jest inżynierem – technologiem budowy maszyn. Z fascynacji przyrodą – fotografem i trochę filmowcem. Z zamiłowania do obrazu, muzyki i dźwięków natury - twórcą i montażystą diaporam. Jest fotografem prehistorycznym, który zna pierwotne znaczenie słów wywoływacz i utrwalacz.

   

"BIG BAD WOLF - obraz wilka w mitologii, religii i kulturze człowieka"

Nie ma gatunku, na którym ciążyłoby więcej oskarżeń. Przez stulecia wilk uosabiał chciwość, przebiegłość i zło. Dopiero rozwój nauki w  XX wieku przełamał te stereotypy. (Czy słusznie?)

Katarzyna Tołkacz - zoolog, jeszcze na studiach brała udział w licznych projektach badawczych dotyczących ekologii nietoperzy, dużych drapieżników, gryzoni i  ptaków. Obecnie doktorantka w Instytucie Zoologii na Wydziale Biologii Uniwersytety Warszawskiego, zaangażowana w działania na rzecz ochrony przyrody, członek SdN Wilk. Z pasji popularyzatorka wiedzy ekologicznej, prowadzi wykłady, warsztaty oraz wyjazdy przyrodnicze.