Zaproszenie dla szkół

Już po raz dziewiąty Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zapraszają uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone z Ogólnopolskim Dniem Geografa. Kolejna edycja, tej cieszącej się co roku olbrzymim zainteresowaniem imprezy, zostanie zorganizowana w dniu  - 22 kwietnia 2016 roku.

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest coroczną akcją mającą na celu propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej pragnie poprzez organizację warsztatów, wykładów o treści popularnonaukowej, zajęć terenowych realizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie budynków Wydziałów, wystaw oraz licznych konkursów przybliżyć dzieciom i młodzieży szkolnej idee, zasady oraz aktualne problemy funkcjonowania współczesnego świata.

Szczegółowy harmonogram Dnia Ziemi oraz informacje organizacyjne (m.in. zasady uczestnictwa i sposoby rezerwacji zajęć) są dostępne na stronie oraz zostały przesłane do Państwa szkół.

Zapraszamy Państwa do rezerwacji poszczególnych wydarzeń pod  numerem telefonu 731 856 690 w dniach 4-15 kwietnia br. w godzinach 10.00 - 15.00 (z wyjątkiem soboty i niedzieli).

Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić uczniów do udziału w konkursie plastycznym na projekt plakatu promującego Dzień Ziemi 2017. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz wykorzystane podczas promocji przyszłorocznych obchodów Dnia Ziemi na naszym Wydziale. Szczegóły konkursu znajdą Państwo na stronie: konkurs plastyczny