Zaproszenie do konkursu FameLab 2015

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w czwartą polską edycję konkursu FameLab, skierowanego do naukowców związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi i technicznymi. Organizatorami konkursu są British Council i Centrum Nauki Kopernik. Konkurs jest objęty patronatem honorowym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szanowni Państwo,

Już po raz czwarty Centrum Nauki Kopernik i British Council ogłaszają konkurs FameLab w Polsce, którego celem jest rozwijanie komunikacji naukowej, poprzez osobiste prezentowanie szerokiej publiczności wyników badań. Jest to inspirujące dla obu stron, uwiarygodnia obraz naukowca jako człowieka z pasją i pozwala lepiej pokazać społeczne znaczenie rozwoju nauki.  Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Lena Kolarska-Bobińska.

Będziemy ogromnie zobowiązani, jeżeli zechcą Państwo wesprzeć nasze działania i przekazać informacje o konkursie FameLab wszystkim naukowcom pracującym w Państwa instytucji, oraz uczącym się w niej studentom. Chcemy jednocześnie podkreślić, że FameLab nie jest konkursem dedykowanym tylko młodym naukowcom. Serdecznie zapraszamy wszystkie doświadczone zawodowo osoby (w regulaminie nie ma wskazanej górnej granicy wieku).

FameLab to światowy format – od swoich narodzin podczas Cheltenham Science Festival w 2005 roku stał się jednym z najważniejszych światowych konkursów z zakresu komunikacji naukowej. Współpraca z British Council rozpoczęta w 2007 roku sprawiła, że FameLab zyskał kontekst globalny i na przestrzeni lat zaczął być organizowany w ponad 20 krajach na całym świecie. Uczestnicy FameLabu są związani z naukami ścisłymi, medycznymi, technicznymi, przyrodniczymi i rolniczymi. Łączy ich przekonanie, że umiejętność prezentowania swoich naukowych pasji jest im potrzebna w karierze naukowej oraz jest ważną częścią ich roli społecznej.

Główna nagroda w wysokości 30 000 złotych przeznaczona jest na cele naukowe. Ale FameLab to nie tylko konkurs - to także  możliwość rozwinięcia swoich umiejętności m.in. poprzez uczestnictwo w organizowanym corocznie dla uczestników, intensywnym kursie z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji i wystąpień publicznych, prowadzonym przez brytyjskich i polskich trenerów.

W ciągu trzech lat do polskiej edycji konkursu zgłosiło się blisko 200 naukowców. Polscy finaliści odnieśli sukces także w międzynarodowym finale w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Wielu Famelaberów stało się znakomitymi popularyzatorami nauki, pozostając aktywnymi badaczami.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie informacji i zachęcenie kadry naukowej Państwa uczelni do udziału w konkursie FameLab. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.famelab.org.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 stycznia 2015 r.

Łączymy pozdrowienia,

Urszula Kaczorowska
Dział Wystaw i Naukowej Komunikacji     

Mariola Ambroziak
Partnerships and Projects

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
tel. +48 22 522 71 32
faks: +48 22 596 41 13
urszula.kaczorowska@kopernik.org.pl
www.kopernik.org.pl

FUNDACJA BRITISH COUNCIL
Al. Jerozolimskie 59
00-697 Warszawa
tel. kom. +48 606 824 874
faks: +48 22 621 99 55
mariola.ambroziak@britishcouncil.pl
www.britishcouncil.pl  

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    12 stycznia 2015