SKNP „SmartCity” rozpoczęło współpracę z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych

Miło nam jest Państwa poinformować, że w ostatnich dniach Studenckie Koło Naukowe Planistów „SmartCity” rozpoczęło oficjalną współpracę z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych. Zawiązanie współpracy nastąpiło z inicjatywy dr Dagmary Kociuby  - opiekun SKNP oraz dr Marcina Kozieła ze strony Biura ZLPK w Lublinie. W ramach prac planuje się przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczo-urbanistycznych wybranych obszarów należących do Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz sporządzenie ich koncepcji zagospodarowania przestrzennego.

W ramach pierwszego etapu prac dnia 09 listopada 2018 roku studentki z SKNP „SmartCity” Monika Żyśko, Natalia Tołtyżewska, Karolina Szwarnowska i Aleksandra Skibińska przeprowadziły inwentaryzację na terenie Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie. Ośrodek reprezentowali: Kierownik pan Ryszard Suszyński i Edukator  pan Paweł Łapiński, a Biuro ZLPK w Lublinie pan Artur Baran.

Następnym etapem prac będzie sporządzenie koncepcji zagospodarowania przestrzennego terenu Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie w celu przystosowania go do potrzeb odwiedzających. 

W najbliższych dniach będą prowadzone kolejne prace inwentaryzacyjne.

SKNP „SmartCity”

    Aktualności

    Data dodania
    23 listopada 2018