SKNP „SmartCity” na Gali „Przedsiębiorczych Dzieciaków”

W dniu 14 czerwca 2022 r. studenci z SKNP „SmartCity” Anna Puchacz, Patryk Pawluczuk
i Rafał Burek uczestniczyli w finałowej gali IV edycji projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki” organizowanej przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z UMCS i NBP, która odbyła się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 350 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Lublina.
W czasie trwania projektu uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Jednym z zadań było zaprojektowanie fragmentu obszaru Lublina. Dzieciaki pracowały na mapie Lublina, którą w formie puzzli przygotowali członkowie SKNP „SmartCity”.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia Prezydenta miasta Lublin dr. Krzysztofa Żuka. Na wydarzeniu obecny był również prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką, dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci. Jednym z punktów było wspólne ułożenie puzzli, przygotowanych przez SKNP „SmartCity” i zaprojektowanych przez dzieci. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, wykorzystując materiały, które dostały drugie życie, m.in. plastikowe butelki. Ułożona mapa cieszyła się dużą popularnością, przyciągała uwagę uczestników, gości oraz reporterów.

Studenci z SKNP „SmartCity” pod opieką dr Dagmary Kociuby od I edycji angażują się w przygotowanie materiałów dla „przedsiębiorczych dzieciaków” i wspierają organizację gali finałowej.

Więcej informacji o projekcie

SKNP „SmartCity”

Fot. SKNP „SmartCity”

    Aktualności

    Data dodania
    24 czerwca 2022