Różne oblicza Finlandii

W dniu 31 marca br. o godz. 17.15 zapraszamy na pierwszy w tym roku odczyt w trybie stacjonarnym, który organizowany jest w ramach cotygodniowych wykładów przygotowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Prelekcja „Rożne oblicza Finlandii” odbędzie się w Auli Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie (Al. Kraśnicka 2CD, I piętro). Na opowieść o pełnym jezior i torfowisk zakątku Europy zaprasza trójka geografów, absolwentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej (rocznik 2005) – dr Magdalena Suchora, mgr Katarzyna Dobek i mgr Łukasz Bąska. Różne drogi poprowadziły ich na peryferyjne krańce Europy, a różne oblicza tego kraju sprawiły, że zostawili tam serce. O rozstaniach i powrotach do krainy Suomi, zachwycających parkach narodowych, przyrodzie i ludziach już w najbliższy czwartek! Wstęp wolny!

Przed prelekcją, o godz. 16.45 (I piętro, korytarz Katedry Geomorfologii i Paleogeografii) zapraszamy na otwarcie wystawy zdjęć „Lubelszczyzna pod znakiem łosia” autorstwa Radosława Miazka (Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze i Koalicja #jestemzłosiem). Wernisażowi towarzyszyć będzie degustacja napoju Glögi (w wersji bezalkoholowej), wywodzącego się z Półwyspu Skandynawskiego.

Po odczycie odbędzie się Zebranie Sprawozdawcze z podsumowaniem działalności Oddziału Lubelskiego PTG w 2021 roku. Ponadto przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające do Komisji Rewizyjnej i zaprezentowanie kandydatur do wyróżnienia Złotą Odznaką PTG.

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    29 marca 2022