Oferta wsparcia projektów dla naukowców i studentów

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej UMCS zaprasza do zapoznania się z ofertą Uniwersyteckiej Agencji ds. Frankofonii (AUF) w zakresie korzystania z Portalu zasobów naukowych, jak również szkoleń francuskojęzycznych oraz mobilności akademickiej.

Portal zasobów naukowych to możliwość poznania unikalnego zbioru prac naukowych, a także dostęp – dzięki unikalnej rejestracji – do kontaktów z naukowcami, wykładowcami i studentami, zaangażowanymi w działania AUF.

Szczegółowe informacje

Kartografia szkoleń francuskojęzycznych AUF to spis szkoleń od poziomu magisterskiego, organizowanych w języku francuskim. Aktualnie zawiera ponad 3 500 szkoleń frankofońskich w 200 dyscyplinach, oferowanych przez 256 instytucji w 51 krajach. Oferta dostępna jest również dla studentów.

Szczegółowe informacje

Mobilność AUF to oferta skierowana do naukowców oraz studentów. Naukowcy-wykładowcy mogą korzystać z możliwości szkoleń i badań, również jako post-doc. Mogą także realizować wspólne zadania dydaktyczne. Z kolei dla studentów przewidziane są staże zawodowe, jak też – studia magisterskie i doktoranckie.

Szczegółowe informacje


Zespół ds. Projektów Badawczych Międzynarodowych
Centrum Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej
e-mail: olga.pliszczynska@umcs.plmagdalena.pokrzycka@umcs.pl
anna.kotula@poczta.umcs.lublin.pl

    Aktualności

    Data dodania
    25 kwietnia 2018