Odczyt "Albania – Nowa Gwiazda Bałkańskiej Turystyki?"

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na kolejny czwartkowy odczyt w ramach cotygodniowych wykładów.

W czwartek (25 listopada br.) o godz. 18.15 naszym gościem będzie mgr Jacek Podkościelny, który zaprezentuje nam odczyt pt. Albania – nowa gwiazda bałkańskiej turystyki

Prezentacja obejmie osobiste wrażenia Prelegenta z dwóch wypraw, które odbyły się w roku 2017 i 2018 (w tym ostatnim okresie w roli kierownika wyjazdu z młodzieżą szkolną). Co zostało z dawnej Albanii czasów Envera Hodży? Jakie są pozostałości czasów jeszcze dawniejszych, starożytnych i średniowiecza? Czy Albania posiada walory i atrakcje turystyczne porównywalne z sąsiednimi krajami? Co przyciąga Polaków do tego kraju? Czy czasy izolacji paradoksalnie przyczyniły się do zachowania oryginalnej scenerii i klimatu europejskiej prowincji? Czy Albania zostanie ważnym graczem bałkańskiej turystyki? Na te i inne pytania Jacek nasz Gość postara się odpowiedzieć podczas najbliższej prelekcji.

Jacek Podkościelny - nauczyciel geografii w zamojskich szkołach średnich, organizator i przewodniczący Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego, członek Klubu Wysokogórskiego Lublin, pomysłodawca i organizator Zamojskiego Festiwalu Podróży “Eskapady Kresowe”. Prezes zamojskiego Klubu Tenisowego Return. Z zamiłowania podróżnik, alpinista - zdobył m.in. Mont Blanc, Kilimandżaro, Kazbek, Ararat i Jebel Toubkal. W Katolickim Radiu Zamość prowadzi autorską audycję „Podróże dalekie i bliskie”.

Aby wziąć udział w prelekcji, wystarczy wejść na stronę z transmisją on-line (link).  Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    24 listopada 2021