"Najpiękniejsze góry świata" - prelekcja OL PTG

W najbliższy czwartek (16 grudnia br.) o godz. 18.15 zapraszamy na już ostatni w tym roku odczyt online w ramach cotygodniowych wykładów przygotowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Gościem Towarzystwa będzie dr Wojciech Lewandowski, który wygłosi wykład pt. "Najpiękniejsze góry świata".

Będzie to próba zastanowienia się jakie cechy decydują o urodzie gór, czy to jest ich strzelistość, samodzielność, izolacja, wysokość, idealne proporcje, legendarność , mitologia , groza , trudność, niedostępność, tajemnicza nazwa a może też górski marketing? Poznajmy te które uchodzą za najpiękniejsze na świecie.

Wojciech Lewandowski – geograf, adiunkt na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, zajmujący się ekologią gór wysokich. Fotograf i miłośnik Tatr oraz Ameryki Łacińskiej. Alpinista, podróżnik, uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w wysokie góry świata (Alpy, Kaukaz, Hindukusz, Himalaje, Karakorum, Ural, Ałtaj, Pamir, Andy, Kordyliery, Spitsbergen, Alaska). Zdobywca szesnastu sześciotysięczników i siedmiotysięcznika Mustagh Ata. Autor i współautor książek popularnonaukowych m.in. „Zamknij oczy i pomyśl o Andach...” (2011), „Przez pustynie na ośnieżone szczyty...” (2013) i „Gen przygody” (2018). Twórca programów radiowych, telewizyjnych, współpracownik wielu czasopism górskich, geograficznych, dziecięcych i młodzieżowych. Pomysłodawca projektu „Wyżej niż kondory – 70 lat później…”, który zwyciężył w konkursie Travelery 2006 magazynu National Geographic Polska w kategorii „Bilet na przyszłość”, współpomysłodawca akcji „Korona Gór Polski”. Pomysłodawca projektu "Polskie Andy" (wyprawa w Andy nominowana w konkursie Travelery 2011 National Geographic w kategorii wyprawa roku) oraz „Łacińskiej Korony”. W ostatnich latach najbardziej związany jest z Ameryką Południową.

Aby wziąć udział w prelekcji, wystarczy wejść na stronę z transmisją on-line (link).

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    15 grudnia 2021