Międzynarodowy Dzień Studenta – rozmowa z inż. Alicją Nieć i dr. Jakubem Kuną

17 listopada świętujemy Międzynarodowy Dzień Studenta, który upamiętnia brutalną pacyfikację studenckich protestów w Pradze w 1939 roku. Współcześnie życie uniwersyteckie kojarzy się m.in. z nauką, rozwojem własnych pasji, kontaktów towarzyskich czy sukcesami. W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym inż. Alicja Nieć (absolwentka geoinformatyki I stopnia i studentka geoinformatyki II stopnia z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS) oraz dr Jakub Kuna z Katedry Geomatyki i Kartografii UMCS opowiedzą o sukcesie, jakim było zdobycie pierwszego miejsca w kategorii prac inżynierskich w XIV Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji.

Inż. Alicja Nieć jest autorką pracy inżynierskiej "Opracowanie modelu 3D zespołu budowlanego Pałacu Marii Kazimiery w Warszawie" (animację można obejrzeć tutaj), którą przygotowała pod opieką dr. Jakuba Kuny (Katedra Geomatyki i Kartografii).

Z okazji dzisiejszego święta studentka oraz jej promotor nie tylko przedstawią proces tworzenia projektu dyplomowego, ale również podzielą się swoimi spostrzeżeniami związanymi ze studiowaniem, jak również przekażą praktyczne wskazówki oraz kilka pozytywnych słów w kierunku społeczności studenckiej.

Nagranie zostało zrealizowane przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS przy wsparciu Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.

Źródło informacji

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    17 listopada 2023