"Lublin 3.0" - SKNP "SmartCity" w „Staszicu”

8 stycznia 2020 r. w I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie odbyły się pierwsze warsztaty w ramach nowego projektu "Lublin 3.0" realizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Planistów "SmartCity". Projekt powstał z inicjatywy Opiekuna koła - dr Dagmary Kociuby oraz Prezesa koła - Jakuba Skibińskiego.

W związku z opracowaniem nowej strategii rozwoju Lublina do roku 2030 głównym założeniem warsztatów organizowanych SKNP „SmartCity” jest poznanie pomysłów uczniów szkół średnich dotyczących zagospodarowania obszaru miasta Lublin w przyszłości.

Na początku spotkania dr Dagmara Kociuba przedstawiła ideę projektu „Lublin 3.0”. Następnie uczniowie zostali zapoznani z terminem strategii i jej rolą w rozwoju miasta. Pracując w grupach ich pierwszym zadaniem było wymiana skojarzeń związanych z Lublinem. Następnie każdej z grup przydzielono konkretną sferę, w której mieli przedstawić problemy i pomysły na ich rozwiązanie. Kolejnym etapem było określenie na mapie Lublina miejsc gdzie ich zdaniem jest potrzeba zmian w zagospodarowaniu przestrzennym miasta. Uczniowie bardzo zaangażowali się w warsztaty i mieli mnóstwo pomysłów zarówno w sferze polepszenia jakości życia młodzieży, transportu publicznego, zagospodarowania zieleni jak i wprowadzenia nowych rozwiązań IT. 

W warsztatach wzięła udział II klasa o profilu geograficznym pod opieką Pani mgr Katarzyny Dobek. Warsztaty prowadził Jakub Skibiński wspierany przez Klaudię Wajs i Zuzannę Samolej. Opieka merytoryczna dr Dagmara Kociuba. 

Projekt jest sfinansowany ze środków Grantu Biura Promocji UMCS.

fot. Zuzanna Samolej (SKNP "SmartCity")

    Aktualności

    Autor
    Hanna Bytniewska
    Data dodania
    10 stycznia 2020