GIS Day to święto systemów informacji geograficznej. Jego obchody są organizowane na naszym Wydziale od kilkunastu lat przez Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków Geo IT UMCS.

W tym roku Koło zaprasza na obchody tego święta 20 listopada. 

GIS Day 2023 na UMCS to wyjątkowe wydarzenie, skoncentrowane na systemach informacji geograficznej, które gromadzi w jednym miejscu studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz profesjonalistów z obszaru GIS. Celem tego spotkania jest przybliżenie wszystkim teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat tej technologii i jej zastosowań w różnych dziedzinach życia. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli szansę zgłębić złożoność i różnorodność GIS poprzez prelekcje oraz warsztaty.

Prelekcje, które wygłoszą naukowcy i praktycy są, wbrew pozorom, zróżnicowane tematycznie. To między innymi „Odkrywania Świata za pomocą GIS: Mapowanie Przyszłości z Platformą ArcGIS” czy „Wild, wild West with GPS czyli z GPSem po Dzikim Zachodzie”. Z kolei warsztaty pozwolą wdrożyć się w tematykę systemów informacji geograficznej, na przykład poprzez wykonanie pierwszej analizy w GIS czy wydostanie się z geograficznego Escape Roomu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego będziemy celebrować i poznawać fascynujący świat Systemów Informacji Geograficznej.

Zapraszamy do śledzenia strony Koła.

Szczegółowy program wydarzenia jest poniżej.

Warsztaty przeznaczone są dla grup zorganizowanych ze szkół, zapisy: gisdayumcs@gmail.com. Wstęp na prelekcje jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

 

    Aktualności

    Data dodania
    20 listopada 2023