Geograficzne fenomeny Lubelszczyzny

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych odcinków serii filmów dokumentalnych, realizowanych przez TVP3 Lublin we współpracy z naukowcami Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.

Seria prezentuje najciekawsze, unikatowe obiekty przyrodnicze naszego regionu. W kolejnych odcinkach można dowiedzieć się o występowaniu bursztynu na Lubelszczyznie (odcinek z 26 października), obejrzeć materiał dotyczący niezwykłej sieci wąwozów lessowych na naszym terenie (2 listopada), zobaczyć, jak niezwykłym regionem (również pod względem geograficznym) jest Roztocze (9 listopada) oraz zapoznać się z historią występowania skamieniałych lasów (16 listopada). 

Premiera kolejnego odcinka już w najbliższy wtorek, 23 listopada 2021, o godz. 19.30 w TVP 3 Lublin.

Wszystkie dotychczasowe filmy można obejrzeć na stronie lubelskiego oddziału TVP S.A. 

Za konsultację naukową serii odpowiada Rektor UMCS, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski (Katedra Geomorfologii i Paleogeografii). W programie wystąpili również: prof. dr hab. Irena Pidek, Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku (Katedra Geomorfologii i Paleogeografii), Prodziekan ds. Studenckich naszego Wydziału, prof. dr hab. Wojciech Zgłobicki, dr Grzegorz Gajek (Katedra Geologii, Gleboznawstwa i Geoinformacji), dr hab. Jan Rodzik, prof. UMCS (Katedra Hydrologii i Klimatologii) dr hab. Teresa Brzezińska-Wójcik, prof. UMCS (Katedra Geografii Regionalnej i Turyzmu), dr Magdalena Suchora, dr Jarosław Pietruczuk (Katedra Geomorfologii i Paleogeografii).

 

    Aktualności

    Data dodania
    22 listopada 2021