Festiwal Polarny - Warszawa, 4 czerwca

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Festiwal Polarny, który odbędzie się 4 czerwca br. w Warszawie w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Elekcyjnej 17.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu EDU-ARCTIC.PL koordynowanego przez Instytut Geofizyki PAN.  Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS i Stacja Polarna UMCS w Calypsobyen na Spitsbergenie aktywnie będą promować badania środowiska przyrodniczego w rejonie Arktyki.

Poza naukowcami z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku, na Festiwalu wystąpi też dr hab. Michał Łuszczuk, prof. UMCS (Zastępca Dyrektora Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej) jako reprezentant projektu Sustainable Urban Development in the European Arctic (SUDEA). 

Podczas wydarzenia na uczestników, poza ciekawymi wystąpieniami, czekać będą również wystawy, stoiska promocyjne, stoiska z grami edukacyjnymi, goglami VR z filmami polarnymi 360 stopni oraz ekwipunkiem wykorzystywanym przez polarników do pracy w terenie. 

Udział w Festiwalu Polarnym potwierdziły też liczne instytucje badawcze związane z badaniami polarnymi, m.in.: Instytut Oceanologii PAN, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Centrum Badań Polarnych, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Instytut Paleobiologii PAN, Uniwersytet Wrocławski.

PROGRAM WYDARZENIA

Link do wydarzenia na Facebooku

 

    Aktualności

    Data dodania
    19 maja 2022