Wiedza ekspercka a zdrowie psychiczne - cykl spotkań

Zapraszamy na cykl spotkań pt. „Wiedza ekspercka a zdrowie psychiczne” organizowanego przez Zespół Wiedza Ekspercka i Procesy Decyzyjne (IF UMCS).

 Zapraszamy na wykład mgr Beaty Woźniak-Faliszewskiej
„Bezpiecznie poprowadź mnie do jutra. Jak towarzyszyć dziecku po doświadczeniu zagrożenia, wojny, straty?”

27 maja ( piątek, godz. 13.00)

Link do wydarzenia na zoomie - dołącz do spotkania

Linki do wydarzenia na Facebooku

Abstrakt wykładu

Jest to wykład stanowiący wstęp do warsztatu przygotowującego opiekunów, nauczycieli, wolontariuszy do pierwszych kontaktów z dziećmi po doświadczeniu traumy. Celem jest zmniejszenie skutków traumy i zapobieganie powstania PTSD. Podczas webinaru przedstawię naturalne mechanizmy radzenia sobie na tu i teraz z trudnymi sytuacjami oraz techniki i warunki łagodzące wpływ obecnych doświadczeń na psychikę dziecka - czytaj tekst abstraktu w pliki pdf.

Sylwetka prelegenta

Beata Woźniak-Faliszewska – mgr socjologii, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i coach ICC, socjoterapeutka. Specjalistka w zakresie dramy i pracy z ciałem, instruktorka pantomimy. Realizatorka programów profilaktycznych „Spójrz inaczej”, „Szkoła-Rodzina-Środowisko” oraz autorskiego programu pn. „Teatr ruchu” rekomendowanego przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Trenerka z ponad 20 letnim doświadczeniem. Posiada 10-letnie doświadczenie jako wykładowca na uczelniach wyższych m.in. w zakresie socjoterapii i terapii rodzin. Jest współautorką badań naukowych i autorką publikacji m.in. nt. eurosieroctwa oraz świadomego rodzicielstwa w czasopismach „Żyjmy Razem” i „Nowe Horyzonty Edukacji”.
Od 2011 roku prowadzi w ramach Pracowni Wspierania Rozwoju Osobistego i Społecznego psychoterapię i autorskie warsztaty rozwoju osobistego w Polsce i Szkocji.
Na stałe współpracuje z przedszkolami, szkołami, ośrodkami szkolno-wychowawczymi, ośrodkami opieki doraźnej i ośrodkami pomocy społecznej w województwie świętokrzyskim. W ramach tej współpracy prowadzi terapie dzieci i rodzin, poradnictwo rodzinne, warsztaty i szkolenia dla rodziców i opiekunów oraz coaching wychowawczy.
Współautorka realizowanego od trzech lat na kanale YouTube projektu „Para na kozetce”, wspierającego rozwój relacji partnerskich. Więcej na stronach: www.pwrois.pl i www.paranakozetce.com

Retransmisja z kanału YouTube

Kolejne spotkanie: Halina Rarot (PL) – Rola milczenia w doradztwie filozoficznym i myśli dialogicznej (10.06.2022)

    Aktualności

    Data dodania
    24 maja 2022