Spacer po Lublinie

Szanowni Studenci!

Zapraszamy na spacer po Lublinie, Urząd Miasta Lublin specjalne dla Was zorganizował oryginalne spacery w ramach cyklu „Lublin z duszą”. To propozycja spotkania z ciekawymi ludźmi, poznania zabytków miasta i ciekawych miejsc w których żyje kultura.

Spacery będą organizowane we wtorki i czwartki.
Dla studentów naszego Wydziału zarezerwowaliśmy 2 terminy: 21 i 23 października 2014 r. (godz. 13:00 - 16:00)
Chętnych proszę o zapisywanie się na listę w Dziekanacie WFiS pok. 8 lub 30 do dnia 15 października 2014 r. lub drogą elektroniczną na adres: dziekfis@poczta.umcs.lublin.pl
Liczba miejsc ograniczona!

Przygotowane zostały dwie trasy:

Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Drugi spacer, prowadzący przez Śródmieście, wyróżnia tematyka społeczno-kulturalna. Podczas obu wycieczek uczestnicy spotkają się z fascynującymi ludźmi, zobaczą miejsca związane z tradycją  i współczesnością Lublina, tworzącymi jego „duszę”. Trasy zostały opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków.

Dzięki spotkaniom organizowanym w instytucjach kultury takich jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury studenci poznają osobowości życia kulturalnego i społecznego Lublina. Interesującą propozycją będzie na pewno odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze połączona z miniwarsztatami żonglowania. Wszyscy, którzy wezmą udział w spacerze „Lublin z duszą” otrzymają drobne pamiątki.

Chcemy motywować studentów do dalszego poznawania miasta i korzystania z jego bogatej oferty kulturalnej i turystycznej – mówi Maciej Zaporowski z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM – W ten sposób pokazujemy wyjątkowy potencjał Lublina. Właśnie młodym ludziom i właśnie po to żeby mogli się Lublinem zachwycić. A podziwiać można dopiero to, co się pozna... Dlatego serdecznie zapraszamy na wspólny spacer.

Każda z grup biorąca udział w inicjatywie „Lublin z duszą” będzie liczyła ok. 20 osób i przejdzie dwie trasy: kulturalno-historyczną oraz społeczno-kulturalną. O terminach wycieczek będziemy informować na bieżąco m.in. na stronie WFiS i stronie kierunku europeistyka na Facebooku.
Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Duszpasterstwo Akademickie KUL oraz Urząd Miasta Lublin.

    Aktualności

    Data dodania
    1 października 2014