Seminarium naukowe: Polska kwestia miejska

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego we współpracy z Instytutem Socjologii KUL oraz Instytutem Socjologii UMCS zapraszają na seminarium naukowe "Polska kwestia miejska". Spotkanie z dr. hab. Pawłem Kubickim (UJ) wokół książki „Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia miejska z perspektywy długiego trwania” (2016).

Seminarium odbędzie się 22 listopada 2017 r. w godz. 11.00-13.00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (sala C-618 Kolegium Jana Pawła II, Al. Racławickie 14).

W dyskusji udział wezmą:

  • dr Janina Zabielska (Instytut Socjologii KUL)
  • Cezary Hunkiewicz (założyciel Brain Damage Gallery w Lublinie)
  • Piotr Choroś (dyrektor Biura Partycypacji Społecznej, Urząd Miasta Lublin)

Spotkanie poprowadzi:

  • Dr hab. Agnieszka Kolasa-Nowak, prof. UMCS (Instytut Socjologii UMCS)

Dr hab. Paweł Kubicki – socjolog i antropolog kultury, adiunkt Katedry Kultury i Społeczeństwa Europy w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w badaniu społeczno-kulturowych aspektów funkcjonowania i rozwoju miast. Pracował w międzynarodowych zespołach badawczych zajmujących się problematyką miejską. Autor publikacji z zakresu miejskości, ruchów miejskich i tożsamości. Jego książka „Wynajdywanie miejskości. Polska kwestia miejska z perspektywy długiego trwania” (2016), jest punktem wyjścia do dyskusji na temat rozwoju miast, na przykładzie miasta Lublina.

    Aktualności

    Data dodania
    17 listopada 2017