PsychoKino: Wszystkie nieprzespane noce

Zapraszamy na kolejny film prezentowany w ramach cyklu PsychoKino: Wszystkie nieprzespane noce (2016 r., reż. Michał Marczak).

PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

Miejsce i czas spotkania:

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2017 roku (środa) w „Chatce Żaka” (sala widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego). Poprowadzi je mgr Justyna Rynkiewicz (UMCS, psycholog) i dr hab. Andrzej Kapusta (UMCS, koordynacja merytoryczna cyklu).

Jak będzie przebiegać wydarzenie?

 • 16:30 - projekcja filmu
 • 18:25 - dyskusja panelowa

Po filmie zapraszamy również na konsultacje profilaktyczne z psychiatrą, dr. Gustawem Kozakiem, współpracującym z UMCS.

Paneliści:

 • Izabela Hanczyn (Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego)
 • Mateusz Kusio (Oxford University)
 • Adam Sowa (Klub Coacha) 
 • Ivan Davydenko (WFiS UMCS)

Opis filmu:

Film stanowi portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, na którym powstała jedna z najbardziej intymnych i prawdziwych opowieści o młodych ludziach w historii polskiego kina od czasów "Niewinnych czarodziejów" Andrzeja Wajdy. Zabawa nocą do utraty tchu, intensywne stany zakochania, pożądania i samotności, rozmowy o rzeczach błahych i najistotniejszych, upojenie alkoholem i miłością, emocjonalny tygiel – hipnotyzująca kamera Michała Marczaka żywi się tym, co jest esencją życia młodych ludzi. Wszystkie nieprzespane noce to jedyny w swoim rodzaju hołd złożony młodości – nieprzewidywalnej i dynamicznej, ale również często zagubionej i bojącej się jutra. (źródło: Film Polski)

Szczegółowe informacje o filmie

  Aktualności

  Data dodania
  12 grudnia 2017