Pokaz filmu "Kim jestem?" oraz spotkanie z autorami

Wydział Filozofii i Socjologii serdecznie zaprasza na pokaz filmu "Kim jestem?" oraz spotkanie autorskie z twórcami dzieła: Małgorzatą Karlsson-Kociubą i Waldemarem Kociubą.

Czas i miejsce wydarzenia:

  • 16 listopada, godzina 15:00, Aula WFiS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4)

Twórcy tego dzieła to Małgorzata Karlsson-Kociuba i Waldemar Kociuba. Małgorzata jest absolwentką filologii klasycznej KUL. Czytanie klasyków filozofii w oryginale wzbudziło w niej chęć dogłębnego zrozumienia ich poglądów i przekonań.  Fascynacja działalnością i postawą Sokratesa, była podstawą do szukania podobnych autorytetów w naszej dzisiejszej rzeczywistości.

Waldemar z zawodu jest jubilerem. Mimo, że nie posiada filozoficznego wykształcenia akademickiego, jest niewątpliwie filozofem. Filozofem w tym pierwotnym rozumieniu tego słowa – zdecydowanie jest miłośnikiem mądrości. W swych poszukiwaniach prawdy, ten przyjaciel mądrości zawędrował do wielu miejsc naszego globu.

A ich wspólna życiowa ścieżka długoletnich poszukiwań odpowiedzi na pytanie „kim jesteś” w sferze naukowej, filozoficznej i metafizycznej zostały właśnie uwieńczone  produkcją filmu „Kim jestem”. Obecnie pracują nad drugą częścią filmu zatytułowanego „Full but still empty”. Będzie on poświęcony poszukiwaniom szczęścia i satysfakcji.   

Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych na spotkanie z twórcami i ich filmem, spotkanie poprowadzi dr Justyna Rynkiewicz.

WSTĘP WOLNY - ZAPRASZAMY!


Opis

Ten film jest o Tobie i dla Ciebie.

Dla ciebie, ponieważ odpowiedź na pytanie „kim jestem”, ma fundamentalne znaczenie dla twojego życia. To, jak postrzegasz siebie, decyduje o twoich decyzjach i postawach. Na podstawie tej wiedzy budujesz cały system wartości i celów.

O tobie, ponieważ dobrze wiesz, że jesteś. Ta prawda ontologiczna nie budzi w nikim zastrzeżeń, bądź wątpliwości. Wręcz przeciwnie, walczysz i polemizujesz z każdym kto neguje, bądź wątpi w twoje istnienie. Twoja podmiotowość musi być dla innych oczywista i niepodważalna. Ale kim jest ten „ja”, niezaprzeczalnie istniejący podmiot, to już zupełnie inne zagadnienie.

Od niepamiętnych czasów każda rozumna osoba próbuje odpowiedzieć na to pytanie. Wielcy i wybitni myśliciele na przestrzeni dziejów podawali bardzo różne odpowiedzi na to pytanie – od czystego idealizmu, poprzez doktryny hylemorficzne, aż po skrajny materializm.

Jest tu tak dużo dróg i możliwości. A którą drogą Ty podążasz? I przede wszystkim, dlaczego nią podążasz – jakie masz przesłanki i argumenty dla swojego wyboru?

Teraz masz szansę skonfrontować swoje poglądy z założeniami i argumentami przyjętymi przez twórców filmu „Kim jestem”.

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania prawdziwej odpowiedzi na pytanie kim jesteś, ten film jest na pewno dla Ciebie, znajdziesz tu wiele rozważań i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Natomiast jeżeli masz już ugruntowane poglądy na tą kluczową sprawę, to ten będzie doskonałym uzupełnieniem Twojej wiedzy.

    Aktualności

    Data dodania
    16 listopada 2018